Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Mám problém s wifi síťovou kartou EDIMAX-už ani nevim co..., a používám driver z jadra, modul s nazvem rt61pci. Síťovku jsem normálně zkonfiguroval, vše OK. Občas se mi ale stane, že po bootu je jméno rozhraní wlan7 nebo wlan6 nebo ... a moje konfigurace je pro rozhraní wlan0. Nějaký nápad jak správně identifikovat zařízení, abych měl vždy wlan0 ? Možná něco s udev ?
Ubuntu 2.6.24-23-generic
udev jsem nemenil, v priloze posilam konfiguraky
promin poslal jsem udev jineho stroje .... tady je ten co resim
mozna jsem to nasel .... je to soubor /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules , kde mi udev asi pridal to zarizeni nekolikrat(se stejnym ID ale jinym jmenem), nevim proc... kdyz zrestartuju, nevytvori se ty casti v tom souboru znova ?
Áno, to je ten správny súbor. Udev by mal vytvoriť záznam v ňom len vtedy, keď nájde nové zariadenie, ktoré ešte nemá zapísané. Takže ak ten súbor prepíšeš a to zariadenie v ňom necháš hoci aj s iným názvom, tak ho udev nájde pod tým zmeneným názvom. Je zaujímave, ak Ti ho tam pridalo viackrát, lebo to nemá takto fungovať. Nerobil si náhodou zmeny MAC adresy? Alebo menil ovládače?
Jak to, ze ta karta ma pokazde jinou MAC?
NN
Taky na to koukam a nechapu... v compu mam jen dve sitovky, ethernet a wifi.
No odebral jsem ty zbyle radky od wlan0 a napsal script, kterej kazdejch 10 sekund kontroluje spojeni. Pokud ping hlasi network unreachable tak odpojim a zase pripojim modul rt61pci do jadra, coz zatim vzdy fungovalo (zjevilo se zarizeni wlan0), ale musel jsem to delat rucne. Script necham pusteny celou dobu, protoze se mi stavalo( 2-5x behem dne), ze spojeni rozpadlo a musel jsem rucne pomoci dhcp znovu zadat o adresu, to uz muze byt chyba na strane poskytovatele, nevim...
Tiskni
Sdílej: