Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
#!/bin/sh export PATCH_TO_KERNEL=yes make-kpkg clean make-kpkg --config=menuconfig --revision=Custom.1.0 kernel_imagea vyplivne ti to deb balíček tvýho jádra. Ale samozřejmě dost lidí volí pohodlí předkompilovanýho proč ne. A z pohledu tvýho aktuálního problému je zcela irelevantní jestli použiješ distribuční (rychlejší testování), nebo vlastní. Vlastní jádro by mohlo být z pohledu ATI karty zajímavý v případě že by sis drm a radeon moduly dokompilovával do staršího jádra ručně z gitu (poslední verze), pak je vlastní přeložený jádro výhodou páč máš spolu s tím i potřebný hlavičkový soubory a máš jistotu že je to kompilovaný stejnou verzi gccčka a tak.
Section "ServerLayout" Identifier "Simple Layout" Screen 0 "ati-Screen" 0 0 EndSection Section "Monitor" Identifier "ati-Monitor" Option "VendorName" "ATI Proprietary Driver" Option "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor" Option "DPMS" "true" EndSection Section "Device" Identifier "ati-Device" Driver "radeon" Option "AccelMethod" "exa" Option "DRI" "on" EndSection Section "Screen" Identifier "ati-Screen" Device "ati-Device" Monitor "ati-Monitor" DefaultDepth 24 EndSection Section "DRI" Group "video" Mode 0666 EndSection
Takovej konfigurák mam zálohovanej já, pro inspiraci ...
Section "ServerLayout" Identifier "Simple Layout" Screen 0 "ati-Screen" 0 0 EndSection
Ať s Mandrivou nebo Gentoo jsem tu samou grafiku rozcházel spolehlivě, mam ji v r51e. Teď jedu taky na radeonu. Jako základ beru mít dobře nalinkovaný /usr/src/linux a nechat balíčkovací systém pracovat = nemusel jsem nic řešit ...
Teď tam vidim radeon u vás v logu ... zarazilo mne fb modul, ale u sebe ho mam taky. Mimo to já zkoušim grafiku přes chromium, mam cca 50fps při běhu (=to mi stačí ke spokojenosti), video výstup používam xv. Ohledně verzí mam x11-base/xorg-server-1.5.3-r5, x11-base/xorg-x11-7.4, x11-drivers/xf86-video-ati-6.12.2, x11-proto/dri2proto-1.99.3, kernel 2.6.28-gentoo-r1.
Co je chromium ...
# eix chromium [U] games-action/chromium Available versions: 0.9.13.3 ~0.9.14 {mixer nls sdl} Installed versions: 0.9.12-r6(23:07:56 17.1.2009)(qt3 sdl vorbis) Homepage: http://chromium-bsu.sourceforge.net/ Description: Chromium B.S.U. - an arcade gamea k video výstupu ...
$ mplayer -vo help MPlayer SVN-r28450-4.1.2 (C) 2000-2009 MPlayer Team CPU: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz (Family: 6, Model: 23, Stepping: 6) Dostupná video rozhraní: xv X11/Xv x11 X11 ( XImage/Shm ) xover General X11 driver for overlay capable video output drivers gl X11 (OpenGL) gl2 X11 (OpenGL) - multiple textures version sdl SDL YUV/RGB/BGR renderer (SDL v1.1.7+ only!) fbdev Framebuffer Device fbdev2 Framebuffer Device svga SVGAlib aa AAlib caca libcaca v4l2 V4L2 MPEG Video Decoder Output directfb Direct Framebuffer Device dfbmga DirectFB / Matrox G200/G400/G450/G550 null Null video output xvmc XVideo Motion Compensation mpegpes MPEG-PES to DVB card yuv4mpeg yuv4mpeg output for mjpegtools png PNG file jpeg JPEG file gif89a animated GIF output md5sum md5sum of each frame
Option "AccelMethod" "exa"Restartovat Xka a uvidi jetsli se to nezlepsi
Tiskni
Sdílej: