Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Zdravím,
včera jsem pomocí nástroje preupgrade přešel z Fedory 10 na Rawhide (což je v této době Fedora 11 Beta). Instalace probíhala v pořádku, až na úplném konci (těsně po nainstalování všech balíčků) jsem usnul (ono to trvá strašně dlouho, usnul jsem ve tři hodiny :D). Když jsem se ráno probudil, čekala na mě černá obrazovka s textem: lo: Disabled Privacy Extensions.
Na spuštění X už nedošlo. Naštěstí jde přepnout do jiné konzole a přihlásit se, takže mám přístup ke všemu. Také jde pomocí startx nahodit X, ale to se v zápětí sekne (nejde ani pomocí Ctrl+Alt+F3) přepnout do konzole a vyskočí tam okno "Nástroje na hlášení chyb" (Bug buddy) a informuje o pádu aplikace "Tvůrce CD a DVD" a ještě je tam jeden, jenže u toho nevím čeho se týká, protože je překrytý tím druhým.
Fedora mi běží na Eee PC S101.
Děkuji za vaši pomoc
P.S.: Dávat sem celé logy by bylo obtížné, ale sem opíšu konkrétní věci co budete potřebovat...
Podle mých informací to je jinak - ano Rawhide je živá, ale v době Alpha, Beta se už nic nového netestuje, takže se nic nerozbíjí a pouze se chyby opravují...
Takže si myslíš, že v nejbližší době vyjde update, který opraví? V bugzille jsem nic nenašel...
Hm a kdyz se chyby opravuji tak myslis ze se tim nove nemohou objevit? Tak to asi nedelas ve vyvoji software
A navíc je to naprosto celé dodrbané, v ifconfigu vůbec nejsou wlan0 a eth0. Je tam jenom lo virbr0...
Tohle už mě začíná pěkně s*át, je jasné že je to testovací distro RedHatu, ale co je moc, to je moc...
Jak psal nekdo vyse - je to urceno k testovani, zda Redhatu nebo cehokoliv jineho je nepodstatne. Rozcilovat se nema smysl, pokud nechces testovat, tak si to proste (priste uz) neinstaluj a budes bez problemu.
Tak někdo tu musí být naprosto vedle - buď jsi to ty a nebo administrátor fedoraforum.org. A já si myslím, že vím kdo.
Takové kecy typu "příště už to nedělej a budeš bez problému" si můžeš nechat od cesty a to tím spíš, že jsem níže položil konkrétní dotaz, jak donutit Anacondu, aby nainstalovala starší balíky. Máš tam ještě něco přínosného? Třeba ať nesahám na horkou plotnu, protože jinak si spálím ruku???
No s tímhle výtvorem toho očividně moc nepořídím. Tak jsem nabootoval netinst, hodil do něj adresu Bety, dal upgradovat, jenže ejhle, Anaconda na mě vyplivla, že to jsou starší balíčky a že se nic instalovat nebude. Takže buď budu muset počkat dva dny na Preview a nebo nějak Anacondu přesvědčit, ať se neplete do toho po čem jí nic není a upgraduje všechny ty balíky (teda vlastně downgraduje). Neví někdo jak?
package-cleanup --problems
Zkontroluj, jestli nezůstal upgrade nějak v půli cesty: package-cleanup --dupes
a package-cleanup --orphans
Prohledej /etc
, jestli nějaké důležité konfiguráky nezmizely a nejsou místo nich jen *.{rpmnew,rpmold}
soubory.
Děkuji moc,
tam těch závislostí chybělo :D. Ale čí je to chyba? Já už jsem usínal s tím, že všechny balíky byly nainstalovány... U takového CentOS bych se o nic takového nepokoušel, ale u Fedory, která má životnost jeden rok, je věcička jako preupgrade celkem důležitá...
Takže mám zhruba takovej plán - abych se vyhnul všem možným problémům, rozhodl jsem se pro yum remove *
, načež nabootuji nějaké live distro, proberu konfiguráky, to co nebude potřeba smažu, zbytek zálohuju. Potom nabootuju netinst, provedu instalaci do těch oddílů a měl bych dostat funkční a čistou instalaci.
Díky moc za rady, doufám, že ten můj plán klapne :D
tam těch závislostí chybělo :D. Ale čí je to chyba?Nevím. Bez nějakého logu to asi nezjistíme. Někdy během týdne si taky preupgrade z F10 zkusím a uvidím.
Tak na grafikách Intel to je už od desítky :)
Tiskni
Sdílej: