Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ahoj,
upgradoval jsem mašinu a rozjel nový debian. Na xen jsem šel jednoduše, tedy aptugetnul jsem xen-linux-system-2.6.18-5-xen-686, který připraví vše...vč. grubu. Po restartu skončím na begin: waiting for root file system... a po uptime hláška /dev/sda1 not found. Tak se domnívám, že si to neporadí se sata diskem. Původně jsem to měl na LVM a tam mi to hlásilo, že není dostupné lvm, tak jsem to předělal na normální ext3...zbytečnej pokus. Generický jádro bez xenu - mám tam 2.6.18-6-686 startuje normálně. Na úplně stejném jádru a stejným postupem mi to na starým poči na PATA disku fungovalo.
A teď co s tím, nebo spíš co jsme zkusil.
- upgradovat init přes update-initramfs -u -k 2.6.18-5-xen-686, initrd se sice změní, ale stav po bootu stejný. Nejsem si přesně jist co bych měl dát do initramfs-tools/modules, aby to znalo SATA..ted je tam
sd_mod
libata
ata_piix
- zkusil jsem kompilaci vlastního xenu, ale je to na dlouhou trať a nevím, jak to dopadne, už jen proto, že mám čistou instalaci a furt doplňuju knihovny, páč připravené kompilační prostředí mi chcíplo se starým počem. Navím mi přijde, že to je blbá cesta.
- zjistit, jaký jaderný modul to chce a ten tam dodat...to se mi nepovedlo, chybí mi know how :( Uvítám návod, odkaz.
třeba jsem úplně mimo, budu rád za radu, dík B.
jo ještě co mám v grubu
title Xen 3.0.3-1-i386-pae / Debian GNU/Linux, kernel 2.6.18-5-xen-686
root (hd0,0)
kernel /boot/xen-3.0.3-1-i386-pae.gz
module /boot/vmlinuz-2.6.18-5-xen-686 root=/dev/sda1 ro console=tty0
module /boot/initrd.img-2.6.18-5-xen-686
savedefault
Já taky :) Tohle ale neni ani serverová mašina, ani není suprnová. Disk teda jo, ten mám od včera.
Tiskni
Sdílej: