Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.2.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je import knihoven KiCadu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Při mezinárodní operaci byla zablokována pokročilá služba pro šifrovanou komunikaci MATRIX, oznámil úřad pro evropskou justiční spolupráci Eurojust. K uzavření služby podle něj vedlo vyšetřování společného týmu, na němž se podílely francouzské a nizozemské úřady a který byl zřízen při Eurojustu. Službu podle něj využívaly kriminální živly. Tato služba MATRIX nemá nic společného s nadací Matrix a protokolem Matrix.
Národní filmový archiv spustil nový YouTube kanál Filmová klasika, který veřejnosti postupně zpřístupní vybrané české filmy. Nabídne především tituly, které obecenstvo v běžné nabídce televizí nebo VOD platforem nenajde. Dnes v 18:00 kanál odstartoval kultovním snímkem Kouř režiséra Tomáše Vorla. Divačky a diváci se pak každý týden budou moci těšit na dva nové filmy, které se na novém kanálu objeví vždy v úterý a v pátek. Spolu s Kouřem nabídla Filmová klasika ještě další desítku filmů ke zhlédnutí.
Příspěvek na blogu Raspberry Pi informuje, že Steam Link běží už i na Raspberry Pi 5. Nejnovější verze podporuje H.264 (1080p s 144 FPS) i HEVC (4K s 60 FPS a 1080p s 240 FPS).
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Byla vydána nová verze 14.2 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová stabilní verze 24.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Vicuña. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.4 specifikace Vulkan (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího multiplatformní výpočetní a grafické API pro přístup k GPU. Vývojáři open source 3D knihovny Mesa už pracují na podpoře (Nvidia NVK, Radeon RADV, Apple Honeykrisp, …).
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2412.
Ahoj mám takový zvláštní problém. Zkusil jsem na novém linux serveru novou verzi Ubuntu a oproti apache na starém Gentoo mi to dělá jednu věc, které bych se potřeboval zbavit:
Mám stránky, které monitorují určitý proces a vypisují průběh v tabulce o dvou sloupcích, kde nalevo je název operace a napravo je podle výsledku buď OK nebo ERROR. Na původním apache když jsem stránku prohlížel Firefoxem (IE nezobrazoval postupně nikdy) tak se tabulka také načítala postupně, tak, jak operace probíhaly a mohl jsem tedy postupně monitorovat průběh.
Na Ubuntu to čeká až je celá stránka hotová (pravda, někdy jí vymaluje nadvakrát) a až potom se celá najednou zobrazí, což je mi k ničemu.
Browser mám pořád stejný, tím to nebude, když zkusím starý server, tak to vypisuje stránku dobře, tedy hned jak se příkaz provede, přibude nový řádek tabulky. A já nemám vůbec tušení, které nastavení apache tohle ovlivňuje. Jen mě napadá něco s cachováním na straně serveru ale nic konkrétního.
Nemáte někdo nějaký nápad, jak donutit server, aby hned odesílal to, co se mu přikáže?
mod_gzip
nebo něco podobného? A tu stránku generuje co, PHP? Problém s kešováním bude spíš na straně generátoru té stránky, volá se tam správně flush() (nebo něco podobného)?
Generuje to Perl. Ale uz jsem psal, ze ta sama stranka na jinem serveru "funguje". Podivam se na ten mod_gzip, neco mi rika, ze jsem ho tam zahledl.
Tak moc děkuju za popostrčení, dělalt to mod_deflate, mají ho v Ubuntu default zapnutý. Hned , jak jsem ho vyhodil, už to dělá to, co jsem chtěl. Ještě jednou moc díky.
Tiskni Sdílej: