Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Ahoj mám takový zvláštní problém. Zkusil jsem na novém linux serveru novou verzi Ubuntu a oproti apache na starém Gentoo mi to dělá jednu věc, které bych se potřeboval zbavit:
Mám stránky, které monitorují určitý proces a vypisují průběh v tabulce o dvou sloupcích, kde nalevo je název operace a napravo je podle výsledku buď OK nebo ERROR. Na původním apache když jsem stránku prohlížel Firefoxem (IE nezobrazoval postupně nikdy) tak se tabulka také načítala postupně, tak, jak operace probíhaly a mohl jsem tedy postupně monitorovat průběh.
Na Ubuntu to čeká až je celá stránka hotová (pravda, někdy jí vymaluje nadvakrát) a až potom se celá najednou zobrazí, což je mi k ničemu.
Browser mám pořád stejný, tím to nebude, když zkusím starý server, tak to vypisuje stránku dobře, tedy hned jak se příkaz provede, přibude nový řádek tabulky. A já nemám vůbec tušení, které nastavení apache tohle ovlivňuje. Jen mě napadá něco s cachováním na straně serveru ale nic konkrétního.
Nemáte někdo nějaký nápad, jak donutit server, aby hned odesílal to, co se mu přikáže?
mod_gzip
nebo něco podobného? A tu stránku generuje co, PHP? Problém s kešováním bude spíš na straně generátoru té stránky, volá se tam správně flush() (nebo něco podobného)?
Generuje to Perl. Ale uz jsem psal, ze ta sama stranka na jinem serveru "funguje". Podivam se na ten mod_gzip, neco mi rika, ze jsem ho tam zahledl.
Tak moc děkuju za popostrčení, dělalt to mod_deflate, mají ho v Ubuntu default zapnutý. Hned , jak jsem ho vyhodil, už to dělá to, co jsem chtěl. Ještě jednou moc díky.
Tiskni
Sdílej: