V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Ahoj mám takový zvláštní problém. Zkusil jsem na novém linux serveru novou verzi Ubuntu a oproti apache na starém Gentoo mi to dělá jednu věc, které bych se potřeboval zbavit:
Mám stránky, které monitorují určitý proces a vypisují průběh v tabulce o dvou sloupcích, kde nalevo je název operace a napravo je podle výsledku buď OK nebo ERROR. Na původním apache když jsem stránku prohlížel Firefoxem (IE nezobrazoval postupně nikdy) tak se tabulka také načítala postupně, tak, jak operace probíhaly a mohl jsem tedy postupně monitorovat průběh.
Na Ubuntu to čeká až je celá stránka hotová (pravda, někdy jí vymaluje nadvakrát) a až potom se celá najednou zobrazí, což je mi k ničemu.
Browser mám pořád stejný, tím to nebude, když zkusím starý server, tak to vypisuje stránku dobře, tedy hned jak se příkaz provede, přibude nový řádek tabulky. A já nemám vůbec tušení, které nastavení apache tohle ovlivňuje. Jen mě napadá něco s cachováním na straně serveru ale nic konkrétního.
Nemáte někdo nějaký nápad, jak donutit server, aby hned odesílal to, co se mu přikáže?
mod_gzip
nebo něco podobného? A tu stránku generuje co, PHP? Problém s kešováním bude spíš na straně generátoru té stránky, volá se tam správně flush() (nebo něco podobného)?
Generuje to Perl. Ale uz jsem psal, ze ta sama stranka na jinem serveru "funguje". Podivam se na ten mod_gzip, neco mi rika, ze jsem ho tam zahledl.
Tak moc děkuju za popostrčení, dělalt to mod_deflate, mají ho v Ubuntu default zapnutý. Hned , jak jsem ho vyhodil, už to dělá to, co jsem chtěl. Ještě jednou moc díky.
Tiskni
Sdílej: