Nezisková organizace Internet Security Research Group (ISRG) vydala Výroční zprávu za rok 2024 (pdf). Organizace stojí za certifikační autoritou Let's Encrypt, projektem Prossimo, jehož cílem je používání paměťově bezpečného kódu v kritické internetové infrastruktuře a službou Divvi Up řešící telemetrii respektující soukromí uživatelů.
Vývojáři PeerTube, tj. svobodné alternativy k videoplatformám velkých technologických společností, představili mobilní aplikaci PeerTube (Google Play, App Store). Zdrojové kódy jsou k dispozici na Framagitu.
Google představil Gemini 2.0, tj. novou verzi svého modelu umělé inteligence (YouTube).
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 24.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 3.27 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.6 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Ahoj mám takový zvláštní problém. Zkusil jsem na novém linux serveru novou verzi Ubuntu a oproti apache na starém Gentoo mi to dělá jednu věc, které bych se potřeboval zbavit:
Mám stránky, které monitorují určitý proces a vypisují průběh v tabulce o dvou sloupcích, kde nalevo je název operace a napravo je podle výsledku buď OK nebo ERROR. Na původním apache když jsem stránku prohlížel Firefoxem (IE nezobrazoval postupně nikdy) tak se tabulka také načítala postupně, tak, jak operace probíhaly a mohl jsem tedy postupně monitorovat průběh.
Na Ubuntu to čeká až je celá stránka hotová (pravda, někdy jí vymaluje nadvakrát) a až potom se celá najednou zobrazí, což je mi k ničemu.
Browser mám pořád stejný, tím to nebude, když zkusím starý server, tak to vypisuje stránku dobře, tedy hned jak se příkaz provede, přibude nový řádek tabulky. A já nemám vůbec tušení, které nastavení apache tohle ovlivňuje. Jen mě napadá něco s cachováním na straně serveru ale nic konkrétního.
Nemáte někdo nějaký nápad, jak donutit server, aby hned odesílal to, co se mu přikáže?
mod_gzip
nebo něco podobného? A tu stránku generuje co, PHP? Problém s kešováním bude spíš na straně generátoru té stránky, volá se tam správně flush() (nebo něco podobného)?
Generuje to Perl. Ale uz jsem psal, ze ta sama stranka na jinem serveru "funguje". Podivam se na ten mod_gzip, neco mi rika, ze jsem ho tam zahledl.
Tak moc děkuju za popostrčení, dělalt to mod_deflate, mají ho v Ubuntu default zapnutý. Hned , jak jsem ho vyhodil, už to dělá to, co jsem chtěl. Ještě jednou moc díky.
Tiskni Sdílej: