Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Ahoj! Mam ASUS EEE PC 4G s linuxom a potreboval by som poradit ako a kde nastavit moznost spustenia programu skype automaticky pri spusteni systemu. V instalovanom skype tato moznost nie je. Som v linuxe zaciatocnik, takze by som poprosil nejaky jednoduchy navod, ak je to mozne ) dik !
Záleží co máš za distribuci.
Distribuce na to budou mít svůj nástroj, který je specielně určen pro spuštění programů po přihlášení.
Ono ani nezáleží na distribuci jako na použitém prostředí. KDE si to pamatuje samo, do fluxboxu to třeba dopsat do ~/.fluxbox/startup. Co tam máš ty to netuším.
je to zrejme riesenie podobneho problemu, ale neviem ako a co by som to mal upravit, aby som dosiahol spustenie skype?
Aplikace, které vyžadujeme mít v autostartu, se přidávají do souboru /usr/bin/startsimple.sh
do sekce téměř na konci okolo řádku 51.
a co presne by som tam mal dopisat do toho suboru? ako som pisal, som zaciatocnik v Linuxe, takze sa celkom nevyznam ako to urobit ... nozes mi k tomu napisat aj konzolove prikazy ?
No v tomhle ti už neporadím, nevím jak ten soubor vypadá. Se tam mrkni, možná už tam nějaký program po startu nastavenej bude, tak tam podobně dopiš i ten Skype. To ti musí poradit nějakej Xandrosák nebo Icewmák :o)
dik, skusim to ...
Tiskni
Sdílej: