Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Amarok je pokročilý hudební přehrávač pro KDE založený na systému kolekce médií.
V dobách KDE 3 šlo o jeden z nejpopulárnějších linuxových přehrávačů. Vydání Amaroku 2 pro KDE 4 bylo rozporuplné: umožňovalo přepínat audio backendy nebo upravovat rozložení uživatelského rozhraní, ale za cenu zhoršeného výkonu a zpočátku chybějících funkcí.
Původním Amarokem 1.4 je inspirován přehrávač Clementine, resp. jeho fork Strawberry.
Vývoj Amaroku 2 od roku 2013 více méně stagnuje. Vývojová verze portu na Qt5 byla vydána až v roce 2021, po pěti letech přerušovaného vývoje.
Kolekce médií je obdobou knihovny médií ve Windows Media Playeru: vybrané adresáře jsou sledovány a veškeré nové zvukové soubory jsou automaticky přidávány do kolekce. Ta je zobrazována v přehledné stromové struktuře, ale interně implementována v relační databázi MySQL (vestavěné, nebo i externí).
Pomocí globálních klávesových zkratek se dá ovládat odkudkoliv z pracovního prostředí. Zaznamenává nejčastěji přehrávané skladby a jejich oblíbenost, přičemž se dokáže integrovat službami, jako je last.fm. Umí také stahovat texty k písním z několika webů, informace o interpretovi z Wikipedie nebo obaly alb z Amazonu. Umožňuje synchronizaci s přenosnými zařízeními.
Prostředí: | Qt, X Window System, KDE |
Licence: | GPL |
Domovská stránka: | https://amarok.kde.org/ (5307×) |
Adresa ke stažení: | https://community.kde.org/Amarok/GettingSta.. |
Je alternativou k: | iTunes, Foobar2000, Winamp, Windows Media Player |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: Luboš Doležel (Doli), 17.6.2006 21:04 | Poslední úprava: AsciiWolf, 12.5.2022 00:30 | Další přispěvatelé: Fluttershy, yay!, Robert Krátký | Historie změn | Zobrazeno: 29733×
Tiskni
Sdílej: