Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Zdravím všechny, může mi někdo vysvětlit krok za krokem, jak rozchodit vzdálný přístup (vzdálený desktop) na Mandrivě? Zkoušel jsem všechno možný, ale vše buď funguje napůl nebo vůbec. Zjistil jsem, že tohle je problém Mandrivy - ostatní distribuce jsou OK. Zkoušel jsem:
VNC - sice funguje, ale rozpadá se obraz a barvy a je to strašně pomalé i na lokální LAN (100Mb). Navíc dělá dvojitý obraz, takže dochází k posunu textu cca o 1 mm. Viz obrázek.
krfb - to samé co vnc, jen se mi nepdařilo zapnout to jako službu - je mi na nic, když potřebuji uživateli provést servis a hodinu mu vysvětlovat jak zapnout krfb
xrdp - server běží, port se otevře, ale při přihlášení z jiného linuxového stroje se otevře okno a pak hned zmizí - v logách není žádný záznam
Freenx - server běží, je nakonfigurovaný na nomachine klienta. Po připojení z nomachine klienta to neustále padá na autentizaci. Klíč jsem nakopíroval do domovského adresáře a podadresáře .ssh - nic. Nepomohlo. freenx jsem instaloval s volbou pro nomachine klienta. SSH server mi běží, ssh připojení mi funguje (připojím se jako ssh -l user 192.168.x.x a jedu.
Tigt VNC - je na nic - blbě se ovládá okno s relací a pokud vím, neumí přenáše obsah clipboardu.
Takže jestli máte někdo nějaké zkušenosti, uvítám je. Zajímalo by mě hlavně nastavení vnc a NX klienta.
Údajně je možné připojit se přímo do X11 session, ale to nevím jak. Potřebuji se připojit do stávající session a společně s uživatelem řešit záležitosti. Najde se někdo, kdo by byl schopen to vysvětlit step by step? Děkuji
Psal jsem, že to je na 100Mb vnitřní síti ...
ja taky
Včera jsem "objevil" x11vnc a zatím fungovalo ze všeho nejlíp. Nevíte, jak ho nastavit, aby běželo jako služba? Abych na jiném PC spustil nějaký vnc viewer a zadal heslo a pak už mohl pracovat. Umí to nějakou kompresi?
Tiskni
Sdílej: