Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Zdravím a předem se omlouvám; asi se to už řešilo kolikrát, ale nic kloudného jsem nenašel. Nebo je to teď v KDE 4.2 jinak konfigurovaný. Většinou ten návod nefungoval. Nemůžu zaboha nastavit stejný vzhled KDE aplikací pod rootem tak, aby byl stejný jako pod uživatelem. Jedná se hlavně o GTK aplikace. Pod uživatelem vypadají jako QT, pod rootem jako hranaté GTK. Zkoušel už jsem všechno, co mě napadlo - nastavení systému pod rootem, kopírování složek do /root apod. Nějaká rada? (Kubuntu 9.04 64 bit).
V KDE 4.2.2. položka "nastavení GTK" není. Je to vyřešený jinak (nevim jak, proto se ptám. Kdybych to věděl, tak se neptám), páč nastavení GTK pod normálním uživatelem funguje. A rootovi (superuživateli) je potřeba nastavovat vzhled proto, že když např. instaluju balíky v Synapticu, tak se musím přihlásit jako superuživatel a správce balíčku napsaný v GTK je ošklivej a mně to hrozně vadí.
kdesu systemsettings
).
Takže mě napadá zkontrolovat zda je v systému nainstalovaný balíček gtk-qt-engine (nebo podobně), ale to by měl vzhledem k tomu, že se ti volba pod uživatelem nabízí.
V E17 používám nástroj gtk-theme-switch2 (gtk2 aplikace) a gtk-theme-switch (gtk aplikace).
Taky by to mělo jít nastavit přes patřičný konfigurák: /root/.gtkrc-2.0
Díky za tipy. :) V Kubuntu 9.04 není možnost nastavovat GTK styly žádným klikátkem. Ani pod normálním uživatelem, ani přes sudo. Hned po instalaci systému se GTK aplikace pod uživatelem chovají vzhledově stejně jako aplikace QT. Nic jsem nemusel nastavovat. Stačí jen v systemsetting nastavit vzhled a ten se aplikuje na všechny aplikace včetně GTK. Ale jak nastavím něco přes sudo, aplikuje se to jen na QT aplikace, ale GTK se vůbec nezmění. Jen vím, že se před startem KDE spouští nějaký script, který se týká jednotného vzhledu. Pamatuju si, že kdysi v Kubuntu klikátko pro vzhled GTK bývalo hned po instalaci. Teď už ne. Když ho nainstaluju a naklikám volby, ani to se vzhledem nehne. :(
zkus si nainstalovat toto http://www.kde-apps.org/content/show.php/gtk-kde4?content=74689
Děkuji. Instalace se nedaří. Asi mi chybí nějaké 32bit knihovny a nemám nervy na to, abych je dohledal. Mám Kubuntu 64 bit.
V Kubuntu si potrebujes nainstalovat package gtk-qt-engine (defaultne tam neni), potom sa ti objavi v systemsettings, cast Appearance to klikatko "GTK Styles & Fonts".
Este dodatok, ked uz budes mat toto klakatko v systemsettings, tak pre aplikacie beziace s pravami roota nastavis vzhlad cez "kdesu systemsettings"
Klikátko jsem zkoušel, ale vůbec to nemělo vliv. Pak jsem ještě nainstaloval GTK-Chtheme, spustil pod rootem a to zabralo. Díky všem za snahu i rady.
Nedá. A jak to myslíš s tou "prasárnou"?
Kolega tou "prasárnou" myslí to, že KDEčka obsahují spoustu aplikací, které mohou obsahovat chyby. No a když se budeš do KDEček přihlašovat jako root, můžeš si pěkně poničit systém!
Jako běžný uživatel si maximálně můžeš vymazat domovskou složku (pokud ti root nepřidělil víc oprávnění).
Dobře... Rada sice dobrá, ale teď bych poprosil k tématu.
root
em celé grafické prostředí, spouštějte pod ním jenom ty aplikace, které pod root
em spustit potřebujete. Pokud mermomocí chcete spouštět pod rootem celé desktopové prostředí, nejspíš si budete muset poradit sám -- asi málokdo bude mít náladu pomáhat vám hledat vhodný strom, na kterém byste se mohl oběsit.
Díky za rady. Asi to zkusím jinde. Tam, kde tomu méně rozumí. Nikde jsem nepsal, že chci pod rootem spouštět celé desktopové prostředí. Přes superuživatele spouštím samozřejmě jen ty aplikace, které to vyžadují.
Nikde jsem nepsal, že chci pod rootem spouštět celé desktopové prostředí.Napsal jste to hned v titulku dotazu. Jinak pokud to nastavení vzhledu zajišťuje skript spouštěný při startu uživatelského KDE, bude asi nejlepší zabývat se tím skriptem. Při startu se z uživatelských skriptů spouští
~/.xinitrc
, případně se podívejte na startovací skripty v ~/.kde
.
Aha, nedorozumění. Takže oprava: vzhled GTK aplikací v KDE vyžadujících administrátorská práva. Omlouvám se.
Díky, ale nástroj nezabírá. Ještě trochu upřesním, jak je to v Kubuntu řešené. Před spuštěním KDE proběhne skript uložený v /home/uzivatel/.kde/env... Skript gtk2-engines-qtcurve.rc.sh vypadá následovně:
#!/bin/bash
# Make sure our customised gtkrc file is loaded.
export GTK2_RC_FILES=$HOME/.gtkrc-2.0-kde4
a soubor .gtkrc-2.0-kde4 takto:
include "/usr/share/themes/QtCurve/gtk-2.0/gtkrc"
IMHO je to právě ten soubor, který odkazuje na konfigurák pro GTK aplikace. Ale kam s ním, aby "fungoval" i v GTK aplikaci, která si před spuštěním vyžádá administrátorská práva? Pokud se nespustí přes sudo, vypadá jako Qt, pokud se spustí přes sudo, vypadá jako základní nestylovaná ošklivá GTK app.
Proč neinstaluješ z konzole? Jak to děláš když chceš instalovat vzdáleně, taky si forwardyješ Xka kvůli Synapticu?
Ahoj,
Ja bych to zkousel takhle:
- nainstalovat si gtk-chtheme (nebo jak se to presne podu Ubuntu jmenuje, mozna uz je to nainstalovano)
- sputit si konzoli a tam se prihlasit jako root (bud pomoci prikazu "su -" pokud znate root heslo, nebo "sudo su -" Ubuntu zpusobem - ta pomlcka je tam dulezita)
- tam spustit program gtk-chtheme (prikaz "gtk-chtheme")
- tam vybrat vzhled Qt4 (ten by mel byt uz nainstalovan) potvrdit Ok a je to
Tiskni
Sdílej: