Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
C:\Users\OEM>ping 192.168.56.102 Příkaz PING na 192.168.56.102 - 32 bajtů dat: Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=2ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=4ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Statistika ping pro 192.168.56.102: Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%), Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 0ms, Maximum = 4ms, Průměr = 1ms
Nejak nechápu, proč spouštíte ubuntu s apachem na vistě. Proč nespustíte apache rovnou na vistě?
To má byť povzdych nad réžiou OS a neznámeho hypervízora ktorý zrazí výkon služby 15 krát podľa neznámeho benchmarku? To nejako skoro začínajú prázdniny že malé deti majú čas obsadiť ocinovi počítač.
FLAME: Zamknúť.
Správnosť odhadu potvrdená.
Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky.
Nicméně k věci. Bylo by možná dobré specifikovat co rozumíte slovy plnohodnotný server, neb je možné že i na těch windows to půjde zvládnout.
Dále pak: Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? Má systém ve virtuálu dostatek RAM? Co říká příkaz free, nedochází ke swapování? A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší (ale 15x je skutečně příliš moc). Btw, předpokládám že jako virtualizační nástroj jste použil VmWare, případně VirtualBox, a ne například Qemu. No, obecnou pomalost linuxu ve virtuálu byste pravděpodobně zmínil, takže Qemu asi není na vině, v tom případě bych to tipnul na nedostatek paměti jak jsem již psal. Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu.
// Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky. - ja nikoho neurazel a neni to prvni vlakno ani prvni diskuze kdy se chovaji nekteri jedinci ze jsou neco vic nez my.. // Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? - ano, opravdu se shoduje +- pozorovani s vysledkem benchmarku.. // Má systém ve virtuálu dostatek RAM? - virtualni server (VirtualBox) ma nastaveno 1GB RAM.. // A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší.......... - pocitac neni jeste ani jeden rok starej.. // Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu - zkusil jsem nainstalovat Debian a vysledek naprosto stejny.. - prikaz top mi ukazoval vytizeni serveru max, na 11 procent.. dekuji
Tech 15s se otevira nejaka konkretni PHP stranka? Nebo se takhle dlouho bude otevirat i jednoducha staticka HTML stranka? Nevysvetlitelna zpomaleni v komuniaci byvaji nekdy zpusobena timeouty pri DNS reseolvovani. Nemuze se v tomto pripade jednat o neco podobneho?
Tomas
Proveril bych, jestli ma ten virtualni stroj nejak rozumne nastavene DNS a jak dokaze resolvovat ip adresy. Pripadne bych proveril, ze ma apache skutecne vypnute HostnameLookups a ze se nepouziva mod_authz_host.
Tomas
<Files ~ "^\.ht"> Order allow,deny Deny from all </Files>tak nevim
Jenom tak ze srandy do /etc/hosts nacpi vsechny masiny, se kteryma ten stroj prijde do styku. (vcetne ho sameho). V tom virtualu to totiz zrejme bezi s nejakou intranetovou adresou a nadrazene dns to nemusi znat. A pripadne totez udelej s /etc/hosts i v systemu, ze ktereho tam lezes. (a uvedom si, ze ten hostujici stroj tam muze lezt s jinou adresou, nez ma do netu, takze ho tam s ruznymi nazvy nacpi s obema adresama)
mod_authz_host
vyrobil nějakou syntaktickou chybu v souboru, která se projeví někde úplně jinde. Asi by bylo dobré sem vložit jako přílohu celý konfigurák (konfiguráky) a přesné znění chyby.
Tiskni
Sdílej: