Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
C:\Users\OEM>ping 192.168.56.102 Příkaz PING na 192.168.56.102 - 32 bajtů dat: Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=2ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=4ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Statistika ping pro 192.168.56.102: Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%), Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 0ms, Maximum = 4ms, Průměr = 1ms
Nejak nechápu, proč spouštíte ubuntu s apachem na vistě. Proč nespustíte apache rovnou na vistě?
To má byť povzdych nad réžiou OS a neznámeho hypervízora ktorý zrazí výkon služby 15 krát podľa neznámeho benchmarku? To nejako skoro začínajú prázdniny že malé deti majú čas obsadiť ocinovi počítač.
FLAME: Zamknúť.
Správnosť odhadu potvrdená.
Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky.
Nicméně k věci. Bylo by možná dobré specifikovat co rozumíte slovy plnohodnotný server, neb je možné že i na těch windows to půjde zvládnout.
Dále pak: Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? Má systém ve virtuálu dostatek RAM? Co říká příkaz free, nedochází ke swapování? A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší (ale 15x je skutečně příliš moc). Btw, předpokládám že jako virtualizační nástroj jste použil VmWare, případně VirtualBox, a ne například Qemu. No, obecnou pomalost linuxu ve virtuálu byste pravděpodobně zmínil, takže Qemu asi není na vině, v tom případě bych to tipnul na nedostatek paměti jak jsem již psal. Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu.
// Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky. - ja nikoho neurazel a neni to prvni vlakno ani prvni diskuze kdy se chovaji nekteri jedinci ze jsou neco vic nez my.. // Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? - ano, opravdu se shoduje +- pozorovani s vysledkem benchmarku.. // Má systém ve virtuálu dostatek RAM? - virtualni server (VirtualBox) ma nastaveno 1GB RAM.. // A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší.......... - pocitac neni jeste ani jeden rok starej.. // Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu - zkusil jsem nainstalovat Debian a vysledek naprosto stejny.. - prikaz top mi ukazoval vytizeni serveru max, na 11 procent.. dekuji
Tech 15s se otevira nejaka konkretni PHP stranka? Nebo se takhle dlouho bude otevirat i jednoducha staticka HTML stranka? Nevysvetlitelna zpomaleni v komuniaci byvaji nekdy zpusobena timeouty pri DNS reseolvovani. Nemuze se v tomto pripade jednat o neco podobneho?
Tomas
Proveril bych, jestli ma ten virtualni stroj nejak rozumne nastavene DNS a jak dokaze resolvovat ip adresy. Pripadne bych proveril, ze ma apache skutecne vypnute HostnameLookups a ze se nepouziva mod_authz_host.
Tomas
<Files ~ "^\.ht"> Order allow,deny Deny from all </Files>tak nevim
Jenom tak ze srandy do /etc/hosts nacpi vsechny masiny, se kteryma ten stroj prijde do styku. (vcetne ho sameho). V tom virtualu to totiz zrejme bezi s nejakou intranetovou adresou a nadrazene dns to nemusi znat. A pripadne totez udelej s /etc/hosts i v systemu, ze ktereho tam lezes. (a uvedom si, ze ten hostujici stroj tam muze lezt s jinou adresou, nez ma do netu, takze ho tam s ruznymi nazvy nacpi s obema adresama)
mod_authz_host
vyrobil nějakou syntaktickou chybu v souboru, která se projeví někde úplně jinde. Asi by bylo dobré sem vložit jako přílohu celý konfigurák (konfiguráky) a přesné znění chyby.
Tiskni
Sdílej: