Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
C:\Users\OEM>ping 192.168.56.102 Příkaz PING na 192.168.56.102 - 32 bajtů dat: Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=2ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas=4ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Odpověď od 192.168.56.102: bajty=32 čas < 1ms TTL=64 Statistika ping pro 192.168.56.102: Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%), Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách: Minimum = 0ms, Maximum = 4ms, Průměr = 1ms
Nejak nechápu, proč spouštíte ubuntu s apachem na vistě. Proč nespustíte apache rovnou na vistě?
To má byť povzdych nad réžiou OS a neznámeho hypervízora ktorý zrazí výkon služby 15 krát podľa neznámeho benchmarku? To nejako skoro začínajú prázdniny že malé deti majú čas obsadiť ocinovi počítač.
FLAME: Zamknúť.
Správnosť odhadu potvrdená.
Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky.
Nicméně k věci. Bylo by možná dobré specifikovat co rozumíte slovy plnohodnotný server, neb je možné že i na těch windows to půjde zvládnout.
Dále pak: Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? Má systém ve virtuálu dostatek RAM? Co říká příkaz free, nedochází ke swapování? A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší (ale 15x je skutečně příliš moc). Btw, předpokládám že jako virtualizační nástroj jste použil VmWare, případně VirtualBox, a ne například Qemu. No, obecnou pomalost linuxu ve virtuálu byste pravděpodobně zmínil, takže Qemu asi není na vině, v tom případě bych to tipnul na nedostatek paměti jak jsem již psal. Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu.
// Xenofobie se k linuxu moc nenosí. Je smutné že někteří lidé poznají Slovenský jazyk podle řeči, čechoslovák by skutečně měl být schopen automaticky zapnout překladač (v hlavě) a nevšímat si toho, zvlášť jestli jsou zvyklí číst a psát bez diakritiky. - ja nikoho neurazel a neni to prvni vlakno ani prvni diskuze kdy se chovaji nekteri jedinci ze jsou neco vic nez my.. // Shoduje se pozorování s tím co říká benchmark? Tedy otevírají se stránky skutečně 1s/15 sekund? - ano, opravdu se shoduje +- pozorovani s vysledkem benchmarku.. // Má systém ve virtuálu dostatek RAM? - virtualni server (VirtualBox) ma nastaveno 1GB RAM.. // A máte dostatečně nový PC, může jít o nějaký starší ve kterém není podpora virtualizace podporovaná na procesoru a pak může být pomalejší.......... - pocitac neni jeste ani jeden rok starej.. // Možná by také neškodilo pustit příkaz top a kouknout co vytěžuje procesor na tom Ubuntu - zkusil jsem nainstalovat Debian a vysledek naprosto stejny.. - prikaz top mi ukazoval vytizeni serveru max, na 11 procent.. dekuji
Tech 15s se otevira nejaka konkretni PHP stranka? Nebo se takhle dlouho bude otevirat i jednoducha staticka HTML stranka? Nevysvetlitelna zpomaleni v komuniaci byvaji nekdy zpusobena timeouty pri DNS reseolvovani. Nemuze se v tomto pripade jednat o neco podobneho?
Tomas
Proveril bych, jestli ma ten virtualni stroj nejak rozumne nastavene DNS a jak dokaze resolvovat ip adresy. Pripadne bych proveril, ze ma apache skutecne vypnute HostnameLookups a ze se nepouziva mod_authz_host.
Tomas
<Files ~ "^\.ht"> Order allow,deny Deny from all </Files>tak nevim
Jenom tak ze srandy do /etc/hosts nacpi vsechny masiny, se kteryma ten stroj prijde do styku. (vcetne ho sameho). V tom virtualu to totiz zrejme bezi s nejakou intranetovou adresou a nadrazene dns to nemusi znat. A pripadne totez udelej s /etc/hosts i v systemu, ze ktereho tam lezes. (a uvedom si, ze ten hostujici stroj tam muze lezt s jinou adresou, nez ma do netu, takze ho tam s ruznymi nazvy nacpi s obema adresama)
mod_authz_host
vyrobil nějakou syntaktickou chybu v souboru, která se projeví někde úplně jinde. Asi by bylo dobré sem vložit jako přílohu celý konfigurák (konfiguráky) a přesné znění chyby.
Tiskni
Sdílej: