Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ahoj, hledam nejaky program ktery by dokazal zmenit u nejakyho hudebniho souboru PRIPONU vcetne kvality i se zmenou: alba, interpreta, pisnicky atd...
Zatim jsem na zadny takovy Programek na Linux nenarazil...
mv soubor.foo soubor.barJestli to ale chapu spravne, chces zmenit zvukovy format napr. z wma do mp3, ci ogg. Predpokladam, ze preferujes nejake GUI, takze si vyber neco zde, velmi oblibeny je Audacity.
Sox?
NN
Diky, presne tak jsem to myslel... Program EasyTAG se super, ale bohuzel ten na prevod, ktery jsi uvedl neni na prevod ale na upraveni pisnicek... Proto jsem se tam mrkl poradne a jediny ktery jsem tam videl byl
PAC (Perl Audio Converter) jenze ten ma priponu tgz, bz2 nebo gz... mam Linux ubuntu a nevim ci se to tam da nejak rozjet ?! Proto prosimte jestly nevis o nejakem jinem, ci nejakej navod na to jak rozjet jednu z tech pripon....
tgz
, bz2
ci gz
jsou akorat komprimovane tarbally, tzn. neco jako zip
nebo rar
, v Ubuntu nebudes mit problem je rozbalit - staci v terminalu napsat:
tar xvf nazev_souboru.tar.gzlze to i pomoci GUI utility
file-roller
INSTALL
../configure make make installUbuntu nepouzivam, ale je mozne, ze tam tento program bude jiz jako balicek
Tiskni
Sdílej: