Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Ahoj, koukam na to už několikátý den ale ani Webmin nepomohl. Mam adresu aaa.cz a chci x.aaa.cz (doména 3. řádu) na serveru nesměrovat do /var/www, ale do /var/www2. Mam ubuntu server 9.04 + webmin. Celkově dají se nějak obejít složky sites-available a psát virtualy rovnou do httpd.conf? Nějak mi to dělá problemy
Jeden problem se tim vyřešil, nastavil jsem několik domén na jednu IP. Nevyřešil se tím ale problem subdomény (3. řád), tu to prostě nenajde.
Asi je problém v portech. Na server směřují 3 domény .cz. Všechny port 80 standardně. U jedné je ale doména třetího řádu (třeba obchod.neco.cz) a ta komunikuje na jiných portech, jak udělám aby serveru bylo jedno jaké porty a koukal pouze na hlavičku? Protože nyní mi server produkuje toto:
# /etc/init.d/apache2 restart
* Restarting web server apache2
[Thu May 28 03:02:10 2009] [warn] NameVirtualHost *:0 has no VirtualHosts
... waiting [Thu May 28 03:02:12 2009] [warn] NameVirtualHost *:0 has no VirtualHosts
...done.
Tiskni
Sdílej: