Společnost Meta ve spolupráci se společností Oakley oznámila řadu chytrých brýlí Oakley. První Oakley Meta HSTN si lze předobjednat za 499 dolarů.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyjádřilo podporu předložení projektu AI Gigafactory CZ, který do veřejné konzultace Evropské komise zaslala společnost České Radiokomunikace (CRA) v rámci iniciativy Project AIGF CZ. Jde o významný krok k rozvoji výpočetní infrastruktury pro umělou inteligenci (AI), která je prioritou resortu. Projekt je v souladu s cíli Národní strategie umělé inteligence ČR 2030 a je již součástí návrhu
… více »Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 154 (pdf). S podtitulem Automatizace domácnosti.
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který prodlužuje lhůtu pro prodej amerických aktiv aplikace TikTok vlastněné čínskou společností ByteDance do amerických rukou o dalších 90 dnů. Americký Kongres loni v dubnu kvůli bezpečnostním obavám přijal zákon, podle kterého měl vstoupit v platnost zákaz sítě TikTok v USA v případě, že se prodej neuskuteční do 19. ledna. Trump však v lednu lhůtu pro prodej prodloužil o 75 dnů. V dubnu pak přikročil k prodloužení o dalších 75 dnů, lhůta tak měla vypršet dnešním dnem.
Microsoft hodlá zrušit další tisíce pracovních míst, a to především v obchodních odděleních. Předchozí kolo propouštění se uskutečnilo v květnu a dotklo se 6000 zaměstnanců. Vedení firmy již dříve upozornilo, že vzhledem k rozsáhlým investicím do umělé inteligence (AI) se bude snažit omezovat výdaje v jiných oblastech.
Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Cau, potreboval bych nejakou distribuci na i386 architekturu, neco jednoduchyho jako Archlinux. Arch pouzivam normalne na notebooku, ale mam naky starsi pc na ktery bych chtel taky linux ale Arch je jen na i686. No de mi o to aby to neinstalovalo zadny zbytecnosti, jen minimum bez grafickyho prostredi (vse co budu potrebovat si tam nandam sam). Tak napad me jedine tak gentoo (uz sem ho kdysi taky zkousel, ale to je celkem slozity na zprovozneni - aspon oproti archu :)) a mozna jeste debian (ale ten sem nikdy nezkousel a ani vlastne nevim jak minimalisticka je instalace). No pokud neco znate (nemusi to bejt ani zadnej mainstream) tak poradte. Dik
Pokud se nejedná o nějaký speciální stroj, ale obyčejné PC, pak je podle mého názoru jednodušší vyměnit střeva za něco jako 586 nebo 686. Výměna bude trvat kratší dobu a způsobí menší trauma, než roubování OS na starý pomalý střep. Já tyto staré kraksny používám jen s DOSem, tam ještě nadělají dost práce, Linux už je na ně moc velká darda.
Me zas tolik nejde o to jestli to ten stroj zvladne, ale spis mi slo o nejaky ekvivalent archlinuxu pro i386 architekturu.
Tak máte v tom PC mikroprocesor "386", "486", Pentium, Pentium II...? To je dost podstatný.
Sakra, koukám, že jsem asi špatně položil dotaz. Nejde mi vůbec o to na jakem konkretnim stroji to pojede. Jen bych rad nějaké distro ve stylu archlinux pro i386 architekturu ( proste distro které není omezené jen na nejnovější architektury jako arch ).
Debian GNU/Linux - 2.1.2.1. Procesory:
Jsou podporovány téměř všechny procesory řady x86 (IA-32), včetně všech variant a klonů procesorové řady Intel Pentium. To zahrnuje i 32 bitové procesory Athlon XP, Intel Pentium 4, Intel Xeon nebo Via C3.
Navzdory názvu architektury Intel x86 již Debian GNU/Linux lenny nepoběží na skutečných procesorech 80386 a nižších, protože od verze 3.1 Debian tyto procesory nepodporuje[2]. Samotný Linux neběží a nikdy neběžel na procesorech 286 a nižších. Všechny procesory i486 a novější jsou stále podporovány.
[2] Dlouho jsme se tomuto kroku bránili, ale nakonec to bylo nevyhnutelné kvůli kombinaci problémů v kompilátoru a linuxovém jádře (plus chybě v C++ ABI kompilátoru GCC). Debian GNU/Linux je stále možné na procesorech řady 80386 používat, ovšem vyžaduje to ruční kompilaci vlastního jádra a celého archivu, což překračuje tuto příručku.
Jako pozitivní důsledek tohoto kroku je fakt, že mnoho programů v Debianu nyní poběží rychleji, protože po zahození podpory starých čipů můžeme využít tři nové instrukce bswap, cmpxchg a xadd, které přidává procesor i486 uvedený v roce 1989. (Procesor i386 z roku 1986 tyto instrukce neobsahoval, a tedy je nemohly využívat ani debianí balíky.)
Tiskni
Sdílej: