Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravim..
Mám gentoo 2008, jadro 2.6.29-gentoo-r5 a notebook Lenovo 3000 C200..
Z neznámých důvodů mi nejde regulovat podsvícení displaye - funkční klávesy nereagují a xbacklight také nefunguje..
Na netu jsem nějak tak zjistil, že je zapotřebí modul video. Ten ale nemůžu v jádře najít.
Budu moc vděčný za každou radu
# cd /usr/src/linux # make menuconfig stisknete "/" a napíšete video, nebo lépe acpi_video? │ │ Symbol: ACPI_VIDEO [=m] │ │ Prompt: Video │ │ Defined at drivers/acpi/Kconfig:138 │ │ Depends on: !X86_VOYAGER && ACPI && X86 && BACKLIGHT_CLASS_DEVICE && VIDEO_OUTPUT_CONTROL && INPUT │ │ Location: │ │ -> Power management and ACPI options │ │ -> ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) Support (ACPI [=y]) │ │ Selects: THERMALPodle mne by to mohlo být ono, i když tam tentokrát není napsaný název modulu.
Po vyhledání "acpi_video" mi to našlo toto:
│ Symbol: ACPI_VIDEO [=n] │ │ Prompt: Video │ │ Defined at drivers/acpi/Kconfig:138 │ │ Depends on: !X86_VOYAGER && ACPI && X86 && BACKLIGHT_CLASS_DEVICE && VIDEO_OUTPUT_CONTROL && INPUT │ │ Location: │ │ -> Power management and ACPI options │ │ -> ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) Support (ACPI [=y]) │ │ Selects: THERMAL
Ale v uvedené lokaci jsem nic ohledně videa nenašel, tak nevím..
Nicméně děkuji :)
Zdravím, děkuji za rady..
Nebýt screenu, tak bych si asi nevšiml, že není něco v pořádku, protože já tam volbu video skutečně nemám.
V příloze přikládám důkaz.. Zkoušel jsem i kernel v2.6.29-gentoo-r3, ze kterého tady někdo nahrál screen a volbu video tam měl.
Opravdu to nechápu..
Vyřešeno. Bylo tou závislostí a modulem video. Děkuji všem za rady
Tiskni
Sdílej: