Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Dobry den vespolek,
mam server, kde mam mimo jine postovni server Postfix+Dovecot+Amavis+Spamassassin
overovani pomoci sasl proti systemovym uzivatelum. TLS atd..
Je to server, kde mame s kamarady postu ma maildirech. Kamosu pribylo a ja nechci zakladat porad dalsi systemove uzivatele. Bohuzel s MySQL mam pramale zkusenosti a databaze jsou pro me nocni mura
Potreboval bych udelat nejaky virtualni usery (mailove schranky) ale bojim se, abych kompletne nerozkopal to, co jsem doposavad pomoci vselijakych navodu vytvoril.
Poradite mi jak mam postupovat? Moc diky za pomoc.
Pokud nechces MySQL, tak mohu doporucit Poštovní server s virtuálními účty trochu jinak.
Moc diky za namet a navod. Spis bych se zeptal jeste jinak. Mam na serveru i Sambu, kde maji uzivatele svoje slozky. Pokud do ni neco ulozi, soubory maji prava pro toho daneho uzivatele. Ma v tomhle pripade MySQL nebo virtualni uzivatele vubec smysl?
Nechapu souvislost Samba <=> Mail
No souvislost je takova, ze kazdykamarad, co ma na serveru mailovou schranku, ma i pristup do sve slozky na Sambe. Takze bych stejne musel ty uzivatele mit i jako systemove.. proto se ptam, jestli ma to MySQL vubec smysl v tomhle pripade...
má ....uživatele můžeš v obou případech tahat z mysql.
Tiskni Sdílej: