Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Prosim pomôžte s sprovozenim Apache+Php pod OpenSolarisom.
Nainštaloval som apache pomocou
pfexec pkg install SUNWapch2
v etc je /etc/apache2
ako sfunkcnit aby mi bezal http sluzba. a kde si mozem odkladat php stranky? dakujem
Nevim jak na opensolarisu, ale na solarisu je zprovozneni apache (SAMP - solaris, apache, mysql, php) jednoduche. Na www.sunfreeware.com si stahnes prislusne balicky a nainstalujes pomoci pkgadd -d <balicek> postupuj postupne podle jednotlivych zavislosti. Po nainstalovani apache a php je vse standardne v /usr/local/ tj. /usr/local/apache2/ Tam najdes i konfiguracni soubory k apachi. Solaris 10 ma uz napr. pri plne instalaci "distribucni" apache!! Ten je v jinem umisteni.
Pro zprovozneni php po jeho instalaci pridas do /usr/local/apache2/conf/httpd.conf nasledujici radky:
LoadModule php5_module modules/libphp5.so
AddType application/x-httpd-php .php
A otoc apache.
/usr/local/apache2/bin/apachectl restart
Proste postupuj podle toho co se pise v navodu pod balickem.
Pak muzes zvolit i jinou cestu napr pres www.blastwave.org Tech cest je nekolik. Nevim
jak moc se lisi OpenSolaris od Solarisu, ale asi zase tak rozdilne by
to byt nemelo a predpokladam, ze asi kompatibilita v balickach ze sunfreeware by byt mohla, nevim.
Vyse uvedeny soubor httpd.conf obsahuje konfiguraci k apachi. Tam najdes i direktivu: DocumentRoot "/nejakou/cestu"
Tam apache hleda tve stranky. Vetsinou je nastavena na /usr/local/apache2/htdocs
V tvem pripade, jak jsi postupoval tak zrejme budes mit vse umistene v /etc/apache2
Takze zrejme tam budes mit i jednotlive adresare bin, htdocs, conf atd....
proto ty budes mit zrejme start/stop /etc/apache2/bin/apachectl start/stop/restart
Konfiguracni soubory v /etc/apache2/conf/
Tiskni Sdílej: