Google Chrome 130 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 130.0.6723.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Vypíchnout lze Document Picture-in-Picture. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 17 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Webináře: Wazuh Security Platforma a Vysoká dostupnost Zabbixu aneb dva bezplatné webináře zaměřené na bezpečnostní platformu Wazuh a vysokou dostupnost Zabbixu, proběhnou 16. a 17. října 2024 od 10:00. Naučte se, jak využít Wazuh pro sběr logů a detekci hrozeb, a jak nakonfigurovat vysokou dostupnost Zabbix serveru a proxy verze 7.0.
Komunitní Wikikonference 2024 aneb setkání s tvůrci české Wikipedie plné přednášek, diskuzí a novinek ze světa Wikimedia, proběhne v sobotu 9. listopadu 2024 v Didaktikonu Kampusu Hybernská v Praze.
Podpora Windows 10 skončí v říjnu 2025. Co dál? Ubuntu 25.10, Fedora 43, Debian 13 Trixie?
Ubuntu na 𝕏 zveřejnilo text Plucky Puffin (odvážný papuchalk). Jedná se o jméno pro Ubuntu 25.04?
Google vyvíjí apku Terminal s Linuxem na Androidu (YouTube). Apka je součástí Android Virtualization Frameworku (AVF).
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal Přehled kybernetických incidentů za září 2024 (pdf). Evidováno bylo 21 kyberbezpečnostních incidentů. Na účastníky mezinárodní bezpečnostní konference IISS Prague Defence Summit cílila phishingová kampaň.
Minetest (Wikipedie), tj. multiplatformní open source voxelový herní engine a hra inspirovaná Minecraftem, se přejmenovává na Luanti.
Minulý týden byl představen (YouTube) Rocky Linux from CIQ (RLC) aneb Rocky Linux s komerční podporou od společnosti CIQ. Cena podpory je 25 000 dolarů ročně bez ohledu na počet jader CPU, serverů nebo virtuálních počítačů.
Byla aktualizována časová osa podpory Manifest V2 v Chrome, tj. verze API rozšíření webových prohlížečů. V průběhu týdnů budou rozšíření Chrome používající tuto verzi deaktivována a uživatelům budou doporučeny alternativy používající Manifest V3. Uživatelé Chrome si mohou pomocí "chrome://extensions/" zjistit, kterých rozšíření se to týká. Například také uBlock Origin. Podporu Manifest V2 v Chrome bude možné dočasně prodloužit nastavením ExtensionManifestV2Availability.
Prosim pomôžte s sprovozenim Apache+Php pod OpenSolarisom.
Nainštaloval som apache pomocou
pfexec pkg install SUNWapch2
v etc je /etc/apache2
ako sfunkcnit aby mi bezal http sluzba. a kde si mozem odkladat php stranky? dakujem
Nevim jak na opensolarisu, ale na solarisu je zprovozneni apache (SAMP - solaris, apache, mysql, php) jednoduche. Na www.sunfreeware.com si stahnes prislusne balicky a nainstalujes pomoci pkgadd -d <balicek> postupuj postupne podle jednotlivych zavislosti. Po nainstalovani apache a php je vse standardne v /usr/local/ tj. /usr/local/apache2/ Tam najdes i konfiguracni soubory k apachi. Solaris 10 ma uz napr. pri plne instalaci "distribucni" apache!! Ten je v jinem umisteni.
Pro zprovozneni php po jeho instalaci pridas do /usr/local/apache2/conf/httpd.conf nasledujici radky:
LoadModule php5_module modules/libphp5.so
AddType application/x-httpd-php .php
A otoc apache.
/usr/local/apache2/bin/apachectl restart
Proste postupuj podle toho co se pise v navodu pod balickem.
Pak muzes zvolit i jinou cestu napr pres www.blastwave.org Tech cest je nekolik. Nevim
jak moc se lisi OpenSolaris od Solarisu, ale asi zase tak rozdilne by
to byt nemelo a predpokladam, ze asi kompatibilita v balickach ze sunfreeware by byt mohla, nevim.
Vyse uvedeny soubor httpd.conf obsahuje konfiguraci k apachi. Tam najdes i direktivu: DocumentRoot "/nejakou/cestu"
Tam apache hleda tve stranky. Vetsinou je nastavena na /usr/local/apache2/htdocs
V tvem pripade, jak jsi postupoval tak zrejme budes mit vse umistene v /etc/apache2
Takze zrejme tam budes mit i jednotlive adresare bin, htdocs, conf atd....
proto ty budes mit zrejme start/stop /etc/apache2/bin/apachectl start/stop/restart
Konfiguracni soubory v /etc/apache2/conf/
Tiskni Sdílej: