Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Dobry den, najednou mi prestal fungovat program jdownloader, pri spusteni pise toto:
$ jdownloader
JD Installation found: Starting JD now
Jun 16, 2009 3:50:36 PM - INFO [jd.Main(main)] -> Start JDownloader
JAR
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINEST [jd.utils.JDUtilities(getJDClassLoader)] -> Create Classloader: for: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINEST [jd.JDClassLoader(< init>)] -> rootDir:/home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader
/home/stoyan/Downloads/Temp/Software/JDownloader
file:/home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/jd
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDLightTray.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDTray.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDUnrar.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDShutdown.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDChat.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/plugins/JDHJMerge.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.JDClassLoader(< init>)] -> Jar file loaded: /home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader/JDownloader.jar
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - INFO [jd.Main(main)] -> init Eventmanager
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.config.DatabaseConnector(< init>)] -> Loading database
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINER [jd.config.DatabaseConnector(checkDatabaseHeader)] -> Checking database
Loaded language: english
Jun 16, 2009 3:50:40 PM - INFO [jd.Main(main)] -> init Localisation
Exception in thread "main" java.lang.NullPointerException
at jd.Main.increaseSplashStatus(Unknown Source)
at jd.Main.main(Unknown Source)
Nekde jsem cetl, ze jdownloader nema rad openjdk, tak jsem misto nej nainstaloval jdk od Sunu, ale stale pise to same. Muzete mi prosim poradit co s tim?
Otazka: Proc mas ruzne jmena uzivatelu:
Jun 16, 2009 3:50:37 PM - FINEST [jd.JDClassLoader(< init>)] -> rootDir:/home/erwin/Downloads/Temp/Software/JDownloader /home/stoyan/Downloads/Temp/Software/JDownloader
erwin a stoyan?
Taky se podivej do domaci slozky (do skrytych souboru) jestli neni tam neco jako ".jdownloader", kdyz tak to smaz.
A jak funguji jine Java aplikace?
Ty user name je jen chyba pri prepisovani toho vypisu, ve skutecnosti jmena sedi. V ~/ je prazdna slozka .jd/ kterou jsem smazal, ale stale to same. Funguje tady nekomu nejnovejsi verze JDownloaderu? Jine aplikace (netbeans) funguji v pohode.
Mne to funguje, v priloze je vypis.
Verze:
JDowloader - 0.6.193 s aktualizaci
Java - java version "1.6.0_0"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea6 1.4.1) (mandriva-0.19.b14.3mdv2009.1-x86_64)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 14.0-b08, mixed mode)
Divne, jak ten jdownloader spoustite?
Stahni to z oficialnich starnek(http://jdownloader.org/). Pak pouzij "java -jar JDownloader.jar".
LC_* a LANG?
Btw, OpenJDK sa neznasa s kde-cim.
java -version
Ke spuštění JDownloaderu používej java -jar /home/jmeno_uzivatele/.jd/JDownloader.jar buď v příkazovém řádku, nebo si vytvoř "Odkaz na aplikaci na pracovní plochu". Ve starší verzi mi fungovalo spouštění přes ten skript jd.sh, po update na novou verzi mi to jde spustit pouze výše uvedeným způsobem. Pokud to nebude fungovat, přejmenuj nebo smaž skrytou složku .jd , ze stránek http://jdownloader.org/download/index stáhni http://212.117.163.148/jd.sh skript nastav mu práva a "spustitelný", spusť, nechej nainstalovat a poté program spouštěj přes java -jar...
Takhle mi to funguje s touto verzí javy:
java version "1.6.0_0"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea6 1.5) (mandriva-0.20.b16.0.2mdv2009.1-i386)
OpenJDK Client VM (build 14.0-b08, mixed mode)
Tiskni
Sdílej: