Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj všichni!
Akorát jsem nainstaloval ArchLinux, protože na něj chci pomalu přejít, ale po instalaci Xorgu a Intel driverů, dále po automatické konfiguraci se mi při zkoušce X serveru nic nezobrazilo. Zkusil jsem pár rad na wiki (archu, vše jedu podle anglické), ale víc než zelené pruhy na monitoru se mi vydolovat nepodařilo.
Grafiku mám Intel i945.
Předem díky moc za tipy
Co pouzivas za grafickeprostredi? Dostanes se do terminalu? xorg og nic nevypisuje? jake davas ovladace? zkus kdyz tak nainstalovat xf86-video-intel-legacy.
Grafické prostředí jsem ještě nenainstaloval ani. Zkolabovalo mi to hned při zkoušce čistých X-ek. Takže jsem jenom v terminálu. A nic mi to nevypíše. Ovladače tam mám obyčejný xf86-video-intel. Legacy zkusím.
Po odinstalování xf86-video-intel a instalaci xf86-video-intel-legacy nastala naprosto stejná chyba. Napadá mě, není možné, že za něco může HAL?
Teď jste mi trochu nahrál. Akorát jsem zkusil spustit X-ka pomoci startx místo X -config /etc/X11/xorg.conf a najelo to. Žadný problém. Teda až na to, že mi to nechtělo vůbec číst klávesnici ani touchpad (ani myš obecně). Respektive z klávesnice to bralo znaky do aktivního terminálu. Naběhly mi okna vykreslený základníma X-kama. Tak akorát uvažuju, jestli se někde netluče nastavení klávesnice nebo myši. Na druhou stranu by to mělo vyhodit po zkoušce jen nějakou hlášku ne?
Openbox se mi nechtěl spustit s hláškou, že nemůže otevřít obrazovku v proměné DISPLAY. Když jsem si ji nechal vypsat, kromě volného řádku nic. Myš a klávesnici si nastavím, akorát jsem to spíš myslel tak, jestli to nemá třeba vliv na funkčnost X-ek.
furt stejný :/ já se až začínám bát, jestli není chyba v něčem úplně jiným, ne v Xorgu...
Co máš za NB?
Acer Extensa 5510
Vím, Acer ze svých zkušeností už nikdy, ale teď se s tím ještě musím nějakou chvilku poprat.
Tiskni
Sdílej: