Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ahoj, může mi někdo zkušenější poradit jak v současné době nainstalovat KDE4 v Debianu ? Svoji původní instalaci jsem si úplně rozdrbal a rozhodl se zkusit to znovu načisto s KDE4. Nainstaloval jsem z netinstal jen základ ( standard systém bez grafického prostředí ) - stable a chtěl jsem KDE4 - přidal jsem si do /etc/apt/sources.list zdroje k testingu a sidovi.
Poté provedl aptitude update a aptitude full-upgrade. Nainstaloval Xorg + fluxbox . Otestoval a vše ok. Instalace kde se mi nepovede - metabalík kde je jakousi směsí verzí 3.5.x a 4.2.x a metabalík kde4 se odmíta nainstalovat kvůli nesplněným závislostem ( mraky jich je ).
Instaloval jste někdo KDE4 do Debiana ? Jak na to ....
Díky Karel
Tuhle jsem to resil, kdyz jsem prechazel z KDE 3.5.9 - mel by to byt balik "kde-full", prip. "kde-minimal".
kde4 a kde4-minimal
já nejdřív nainstaloval pomocí aptitude kde4-minimal a pak až kompletní kde4
V testingu ani unstable zadne takove baliky nejsou!
http://packages.debian.org/search?keywords=kde4-full&searchon=names&suite=unstable§ion=all
(Taky jsem mel nainstalovane KDE4 z pred-experimental repozitare a pozdeji z exp. a divil se, ze se mi totez nechce nainstalovat na unstable, kdyz uz tam KDE4 prece ma byt.)
kde-minimal kde-standard kde-full
Zalezi co vse chcete instalovat.
A co jsem asi psal vcera vecer? Ty spravne baliky jsem uvadel uz v prvni odpovedi, jen jsem chtel upozornit, ze ta "oprava" je spatne, protoze zminovane (kde4-*) baliky proste neexistuji.
Díky oboum, zítra zkusím a dám vědět.
Vyřešil jsem to instalací balíků:
Tiskni
Sdílej: