Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím vás.
Plánuji přestavbu naší školní sítě. Pokoušel jsem se nastudovat vše možné o LDAP + Samba + Kerberos a měl bych pár dotazů:
Předem děkuji za odpověď.
Nikde jsem se nebyl schopen zjistit, zda musím používat kerberos, pokud se mi všechny síťové disky a tiskárny připojí z jednoho samba serveru (v síti bude jen jeden)? Nebo zda je to nezbytnou podmínkou pro připojení pc s WinXP? Rád bych se mu vyhnul.Kerberos používat nemusíte, Samba stačí a jako backend pro ukládání informací o účtech a hesle jí stačí LDAP.
Existuje nějaké standardní řešení (návod) na cestovní profily, pokud se mi budou uživatelé připojovat z Windows i Linuxu? Chtěl bych, aby každý uživatel měl pouze jeden síťový disk (home) a každý operační systém ukládal profil do svého podadresáře. Aby šly následně namapovat programy jako Firefox, ThunderBird, … na jeden uživatelův profil v obou OS.Nejsem si jist, zda jsou profily např. Firefoxu pro Linux a pro Windows kompatibilní. Jinak cestovní profily ve Windows fungují tak, že se při přihlášení kopírují na stanici a při odhlášení zpět na server, není to síťový disk.
U Firefoxu i ThunderBirdu to mám otestovaný, profily jsou přenositelný, tak doufám, že budou i kompatibilní.
Aha, díky za upozornění.
Ale nějaká data z WinXP na síťovém home disku jsou, Data Aplikaci, ...?
Problém je spíše s Linuxem, který připojuje síťový home a veškeré nastavení programů ukládá přímo do něj. Chtěl bych aby se nastavení z Windows (nastavení aplikací) ukládalo řekněmeli na "H:\WindowsData\" (kde H je síťový home disk) a v linuxu se veškeré nastavení aplikací pro daného usera ukládalo do "~/LinuxData/ ". Povedlo se toto někomu nastavit?
Dám na Vaši radu a nasměruji na síťový disk jen nastaveni vybraných aplikaci (FireFox, ThunderBird, ...).
Děkuji za pomoc.
Tiskni
Sdílej: