Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. Včera je představil a spustil předprodej: Core 2 Duo za 149 dolarů s dodáním v červenci a Core Time 2 za 225 dolarů s dodáním v prosinci.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.4. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Byla vydána Java 24 / JDK 24. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 24. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 42, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 15. dubna. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout edici KDE Plasma Desktop nebo spin Cosmic. Vydán byl také Fedora Asahi Remix 42 Beta pro Apple Silicon.
Byla vydána verze 12.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd, určené pro záchranu systémů a dat. Přehled novinek v changelogu. Přidána byla podpora bcachefs, Linux byl povýšen na verzi 6.12.19, GParted na verzi 1.7.0, nwipe na verzi 0.38, dump na verzi 0.4b49, …
Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
Zdravím vás.
Plánuji přestavbu naší školní sítě. Pokoušel jsem se nastudovat vše možné o LDAP + Samba + Kerberos a měl bych pár dotazů:
Předem děkuji za odpověď.
Nikde jsem se nebyl schopen zjistit, zda musím používat kerberos, pokud se mi všechny síťové disky a tiskárny připojí z jednoho samba serveru (v síti bude jen jeden)? Nebo zda je to nezbytnou podmínkou pro připojení pc s WinXP? Rád bych se mu vyhnul.Kerberos používat nemusíte, Samba stačí a jako backend pro ukládání informací o účtech a hesle jí stačí LDAP.
Existuje nějaké standardní řešení (návod) na cestovní profily, pokud se mi budou uživatelé připojovat z Windows i Linuxu? Chtěl bych, aby každý uživatel měl pouze jeden síťový disk (home) a každý operační systém ukládal profil do svého podadresáře. Aby šly následně namapovat programy jako Firefox, ThunderBird, … na jeden uživatelův profil v obou OS.Nejsem si jist, zda jsou profily např. Firefoxu pro Linux a pro Windows kompatibilní. Jinak cestovní profily ve Windows fungují tak, že se při přihlášení kopírují na stanici a při odhlášení zpět na server, není to síťový disk.
U Firefoxu i ThunderBirdu to mám otestovaný, profily jsou přenositelný, tak doufám, že budou i kompatibilní.
Aha, díky za upozornění.
Ale nějaká data z WinXP na síťovém home disku jsou, Data Aplikaci, ...?
Problém je spíše s Linuxem, který připojuje síťový home a veškeré nastavení programů ukládá přímo do něj. Chtěl bych aby se nastavení z Windows (nastavení aplikací) ukládalo řekněmeli na "H:\WindowsData\" (kde H je síťový home disk) a v linuxu se veškeré nastavení aplikací pro daného usera ukládalo do "~/LinuxData/ ". Povedlo se toto někomu nastavit?
Dám na Vaši radu a nasměruji na síťový disk jen nastaveni vybraných aplikaci (FireFox, ThunderBird, ...).
Děkuji za pomoc.
Tiskni
Sdílej: