Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ahoj, potreboval bych pomoct s problemem posilani souboru pomoci SCP pres Win ISA server.
OS: rhel5, pres samotnou proxy mi prochazeji data bez problemu, pouzivam NTLMAPS program, ktery vytvori virtualni proxy na 127.0.0.1:5865 a v konfiguraku mam zadany login a heslo. Yum stahuje aktualizace bez problemu.
Ale pri samotnem SCP nevim jak donutit OS aby pouzil jako odchozi ten port 5865. scp -P 5865 file user@server:/~ nejde.. Google poradil, v scp pouzit prikaz -load, ale nemam ulozenou zadnou session, navic kdyz si chci pustit putty, tak se snazi pripojit na X server a prestoze mi na stanici jede, tak mu se mu to nepodari. Potom taky google poradil ~/.ssh/config a do nej zadat data o serveru. At uz jsem tam zadal proxy server a nebo cilovy server, tak to pokazde spadne na Time Out.
Ale stahl jsou si program tunnel proxy a ten se mi na ten cilovy server zase pripoji:
[root@linux .ssh]# proxytunnel -v -p 127.0.0.1:5865 -d server:443
Connected to 127.0.0.1:5865 (local proxy)
Tunneling to server:443 (destination)
Communication with local proxy:
-> CONNECT server:443 HTTP/1.0
-> Proxy-Connection: Keep-Alive
<- HTTP/1.1 200 Connection established
<- Via: 1.1 ISA_SERVER
<- Connection: Keep-Alive
<- Proxy-Connection: Keep-Alive
Tunnel established.
Diky za radu,
Luba
scp -o "ProxyCommand /usr/bin/nc -X connect -x 127.0.0.1:5865 %h %p" file user@servera asi by siel pouzit aj ten proxytunnel:
scp -o "ProxyCommand proxytunnel -p 127.0.0.1:5865 -d %h:%p" file user@serverpripadne vyuzit, ze proxytunnel zvlada NTLM autentifikaciu sam a:
scp -o "ProxyCommand proxytunnel -N -d %h:%p" file user@servera pomocou optionov -t a -U a -P alebo -u a -p (si odskusaj) mu este nastrkat autentifikaciu pre ISA proxy a zaobides sa aj bez NTLMAPS.
Ahoj, diky za odpoved.
ten prvni command mi vyhodi error: [root@linux ~]# scp -o "ProxyCommand /usr/bin/nc -X connect -x ISA_SERVER host 443" file user@host:~/
nc: Proxy error: "HTTP/1.1 200 Connection established"
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host
lost connection
A druhy i treti command mi jen otevre tunnel a pak ceka a ceka... k zadnemu spusteni SCP nedojde a nebo se mi to nevypise na STD_OUT..
Ahoj, ja jsem zkusil vic veci, ani jedna z nich nevysla, tu IP 127.0.0.1:5865 jsem tam mel taky, ale pokazde to spadne:
nc: Proxy error: "HTTP/1.1 200 Connection established"
ssh_exchange_identification: Connection closed by remote host
lost connection
S pouzitim proxytunnel si taky nevim rady, protoze jak pisu vys, tak mi to sice vytvori tunnel, ale dal uz to nic nedela..
Zdravicko, takze dneska uz s pomoci kolegy, ktery spravuje ISA server uz to fakci. Problem byl s povolenymi porty, protoze ISA server akceptoval jen 443 a cilovy server poslouchal jen na 22. Kazdopadne dekuji Semovi za radu a prikazy
OpenVPN v tom sslh nikde nevidím, je to nějaký další program nebo vaše vlastní implementace?
--port-share host port When run in TCP server mode, share the OpenVPN port with another application, such as an HTTPS server. If OpenVPN senses a connection to its port which is using a non-OpenVPN protocol, it will proxy the connection to the server at host:port. Currently only designed to work with HTTP/HTTPS, though it would be theoretically possible to extend to other protocols such as ssh.takze v configu mam
proto tcp port 442 port-share localhost 441 ...Na 443 sedi sslh, ktora SSH forwarduje na sshd (na 22/tcp) a SSL na 442/tcp, kde sedi OpenVPN, ktora dokaze rozlisit SSL spojenie splnajuce protokol OpenVPN (a obsluzi ho sama) a ine SSL spojenie, ktore forwarduje na apacha na 441/tcp. OpenVPN a apache maju rovnaky serverovsky SSL kluc.
Tiskni
Sdílej: