Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Distro Ubuntu 8.04 a GNOME
Jsou nastaveny dvě tiskárny (3 s PDF tiskárnou)
Počítač je notebook a pohybuje se na dvou místech na každém z nich je přístupná jen jedna tiskárna. V místě kde je 2. zmiňovaná sdílená není problém, ale v 1. místě kde je k dispozici jen HPčko a ne ta sdílená dochází například v Adobe Readeru při tisku k vytuhnutí Readeru - neotevře ani dialog tisku nebo v "Konfigurace tiskárny" kliknutí na tuto sdílenou tiskárny dojde k zmrznutí aplikace na cca. 5min a další "freeze" problémky.
Problém je, že se TO asi snaží najít i tu sdílenou. Pokud sdílenou tiskárnu odstraním vše je super.
Obě sítě jsou rozdílné 192.168.0.x a 192.168.1.x a masky 255.255.255.0.
Co s tím ?
Nikdo ? :(
Je to celé o tom, že „remote“ tiskárna sice není výchozí, ale byla naposledy použita. A jakmile tomu tak je, tak zmrazí dialog a tím pádem celou aplikaci (Acrobat Reader, Nastavení „Tiskány“ při kliknutí na remote tiskárnu atd.).
V momentě kdy se odpichnu od sítě 192.168.1.x, tak již se nic nemrazí, vše lze normálně vybírat tiskárny nastavení apod., jakmile se připíchnu zpět k sítě je to tam zas.
Musím „zajet“ do místa sítě 192.168.0.x otevřít aplikaci (acrobat readera) a dát tisk třeba do PDF, když se vrátím zpět do sítě 192.168.1.x je to ok.
Některé aplikace, prostě se snaží za každou cenu s nedostupnou tiskárnou komunikovat a nikdo asi neodpovídá a na to nejsou zařízené :(.
Tak nic odpovím si sám, evidentně to řeší více lidí zvláště na Ubuntu, ale žádné rozumné řešení :{
Zjistil jsem, že některé aplikace jsou tak blbé (nebo něco někde dál) – jakmile je tiskárna naposledy použitá, tak při volbě „Tisk“ se s ní snaží komunikovat. Celý problém je, že tam není nějaký timeout.
Vybádal jsem, že když to REJECTnu na firewallu je to jakž takž ok (trvá to asi cca 2-5sec).
Proto jsem napsal tento přiložený script „reject-remote-printers“, který vloží pomocí iptables pravidlo na odcházející packety.
Dole ve scriptu je něco jako: processByPing 192.168.0.116 631 00:02:17:D4:1B:32
a lze to tam dát opakovaně pro různé tiskárny a sítě.
processByPing je fce a má tři pramatry, IP tiskárny(print serveru), port (obvykle 631) a MAC adresy tiskárny (print serveru)
Script si pingne na uvedenou adresu (síť. tiskárny nebo tiskového serveru) pak si zjistí jeho MAC adresu a pokud to sedí, tak pravidlo pomocí iptables odstraní. Pokud to neraguje na ping pravidlo vloží (dotazy budou REJECTnuty).
Na zmiňovaném notebooku se používá WICD pro připojení a tento manager umožňuje provádět script po připojení i odpojení a provádí se s „root“ oprávněním.
Takže script je vložen:
#!/bin/bash sleep 3 /plnacesta/reject-remote-printers exit 0a „run-wicd-off-reject-remote-printers“
#!/bin/bash /plnacesta/wicd-off-reject-remote-printers & exit 0a „run-wicd-off-reject-remote-printers“ jsem dal do scriptu při odpojení
ALL ALL=NOPASSWD: /plnacesta/reject-remote-printers
čímž to může vyvolat i uživatel bez nutnosti zadávat heslo.No a fčil již se zrmzáním (některých aplikací) není problém.
Ale i přesto bych uvítal nějaké řešení, řešící problém tam kde vzniká, né až na barikádách :)
Tiskni
Sdílej: