abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Po upgradu nefunkční ovladač

    poky74 avatar 6.7.2009 15:35 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Po upgradu nefunkční ovladač
    Přečteno: 555×
    Ahoj, právě jsem svůj arch aktualizoval na 2.6.30...

    http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=19514 - odsud jsem si stáhnul tarball, vytvořil balíček a pomocí pacmana nainstaloval - vše OK.

    http://wiki.archlinux.org/index.php/Broadcom_BCM4312 - podle wiki jsem nainstaloval ovladač - vše OK

    Ovšem, ifconfig mi nevipíše wifinu, jen ethernet, ale modul mám nahraný:
    bash-4.0# lsmod | grep wl                                                                                                                                                 
    wl                   1278632  0                                                                                                                                           
    lib80211                5832  2 lib80211_crypt_tkip,wl       
    
    Jakto? Tento ovladač jsem používal i ve starší verzi (2.6.29) a vše bylo v pořádku...

    A ještě, neví někdo proč mi modprobe po upgradu vypisuje tohle:
    bash-4.0# modprobe wl
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/framebuffer_blacklist.pacsave, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/sound, it will be ignored in a future release.
    WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/ndiswrapper, it will be ignored in a future release.
    
    Od té doby mi nejde ani zvuk :(

    Díky moc všem
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->

    Odpovědi

    6.7.2009 23:36 sDoky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač

    Asi teda nepomuzu, ale presne toto se mi ted stalo, teda u me se to tyka jenom toho framebufferu a vubec nechapu co to je a nevim jak se toho mam zbavit. Rve to porad pri bootu, mam splashy, takze to nevidim, ale kdyz si dam verbose mode tak to vyhodi milionkrat warning na ten framebuffer a normalne nabootuje, ale rikam si ze nechat to jenom tak plavat asi neni uplne spravne a mohlo by se to vymstit a jednoho hodne skaredeho dne bych nemusel byt schopen svuj arch nabootovat...

    kozzi avatar 7.7.2009 00:42 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    tak ono si staci cist stranky archlinux.org :D. viz. http://www.archlinux.org/news/450 . To souvisi z tou zvukovkou a hlaskama. Co se tyka te wifi tak tam bude problem mozna nekde jinde, ale mozna to bude i timto. Jinak zkus ten modul pomoci modprobe odebrat znovu ho tam dat a kouknout se na vypis prikaze dmesg. Pripadne ho sem dat.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Max avatar 7.7.2009 01:09 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Pokud si ty hlášky přečteš pozorně, tak zjistíš, že veškeré konfigurační soubory bez koncovky *.conf obsažené v :
    /etc/modprobe.d/
    
    budou v budoucí verzi ignorovány ;-). Řešení je v tvém případě následující :
    cd /etc/modprobe.d/
    mv blacklist blacklist.conf
    mv framebuffer_blacklist.pacsave framebuffer_blacklist.conf
    mv sound sound.conf
    mv ndiswrapper ndiswrapper.conf
    
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    poky74 avatar 7.7.2009 08:32 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Díky, udělal jsem... a :
    bash-4.0# cd /etc/modprobe.d/
    bash-4.0# mv blacklist blacklist.conf
    bash-4.0# mv framebuffer_blacklist.pacsave framebuffer_blacklist.conf
    bash-4.0# mv sound sound.conf
    bash-4.0# mv ndiswrapper ndiswrapper.conf
    bash-4.0# man modprobe
    bash-4.0# modprobe -r wl
    bash-4.0# modprobe wl
    bash-4.0# ifconfig
    eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:24:81:45:BC:15
              inet addr:85.207.34.132  Bcast:85.207.34.191  Mask:255.255.255.192
              inet6 addr: fe80::224:81ff:fe45:bc15/64 Scope:Link
              UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
              RX packets:3064083 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:1265885 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:1000
              RX bytes:2717026764 (2591.1 Mb)  TX bytes:106986556 (102.0 Mb)
              Interrupt:17
    
    lo        Link encap:Local Loopback
              inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
              inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
              UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
              RX packets:426 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:426 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:0
              RX bytes:22731 (22.1 Kb)  TX bytes:22731 (22.1 Kb)
    
    Takže pořát nejde ani zvuk ani wifi (zvuk se projeví až po restartu?)

    Díky
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    7.7.2009 19:11 sDoky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač

    Ja osobne mam vse v /etc/modprobe.d s koncovkou .conf

    kozzi avatar 7.7.2009 22:26 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    no nejspis nee, jelikoz jestli se nepletu nastaveni zvuku mas asi v /etc/modprobe.conf coz je spatne take takze to /etc/modprobe.conf presun do /etc/modprobe.d/modprobe.conf
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    poky74 avatar 8.7.2009 13:09 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Tak zvuk se rozjel po rebootu, wifina pořát nic, ani jí to nenajde v ifconfigu
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    7.7.2009 19:26 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Vsak v jadre mas na tu kartu driver b43. Je s nim nejaky problem?
    poky74 avatar 7.7.2009 20:28 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    bash-4.0# rmmod wl
    bash-4.0# modprobe b43
    bash-4.0# ifconfig
    eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:24:81:45:BC:15
              inet addr:85.207.34.132  Bcast:85.207.34.191  Mask:255.255.255.192
              inet6 addr: fe80::224:81ff:fe45:bc15/64 Scope:Link
              UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
              RX packets:4380935 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:1742806 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:1000
              RX bytes:3077253757 (2934.6 Mb)  TX bytes:175727225 (167.5 Mb)
              Interrupt:17
    
    lo        Link encap:Local Loopback
              inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
              inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
              UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
              RX packets:440 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:440 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:0
              RX bytes:23431 (22.8 Kb)  TX bytes:23431 (22.8 Kb)
    
    bash-4.0# rmmod b43
    bash-4.0# modprobe wl
    bash-4.0# ifconfig
    eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:24:81:45:BC:15
              inet addr:85.207.34.132  Bcast:85.207.34.191  Mask:255.255.255.192
              inet6 addr: fe80::224:81ff:fe45:bc15/64 Scope:Link
              UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
              RX packets:4381458 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:1743180 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:1000
              RX bytes:3077307044 (2934.7 Mb)  TX bytes:175780724 (167.6 Mb)
              Interrupt:17
    
    lo        Link encap:Local Loopback
              inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
              inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
              UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
              RX packets:440 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:440 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:0
              RX bytes:23431 (22.8 Kb)  TX bytes:23431 (22.8 Kb)
    
    bash-4.0#
    
    Ale tuším že b43 mi nešel nikdy :(
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    7.7.2009 21:41 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Ten vypis nic nehovori. Co takto "ifconfig -a"?
    poky74 avatar 7.7.2009 22:04 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    [poky@poky-ntb ~]$ ifconfig -a
    eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:24:81:45:BC:15
              inet addr:85.207.34.132  Bcast:85.207.34.191  Mask:255.255.255.192
              inet6 addr: fe80::224:81ff:fe45:bc15/64 Scope:Link
              UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
              RX packets:4570680 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:1820304 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:1000
              RX bytes:3181246519 (3033.8 Mb)  TX bytes:186659880 (178.0 Mb)
              Interrupt:17
    
    lo        Link encap:Local Loopback
              inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
              inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
              UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
              RX packets:444 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
              TX packets:444 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
              collisions:0 txqueuelen:0
              RX bytes:23671 (23.1 Kb)  TX bytes:23671 (23.1 Kb)
    
    [poky@poky-ntb ~]$
    
    
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    7.7.2009 22:58 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    A "dmesg"? Nechyba ti firmware?
    poky74 avatar 8.7.2009 13:08 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    V dmesg ani zmínka...
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->
    poky74 avatar 11.7.2009 20:27 poky74 | skóre: 36 | blog: Zápisník | Vrchlabí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Po upgradu nefunkční ovladač
    Tak v domnění jsem upradoval kernel na 2.6.30-1 a beze změny (taky se aktulizoval ovladač grafiky a snížil se výkon karty).

    Ale všeiml jsem so při bootoování jedný chy, salo o tak že "libNĚCO_crypt" not found, myslím že se to týká vywiny.

    Kde bych to měl hledat?
    Chcete Linuxové samolepky nebo Tuxe na klíče? ->

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.