Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Mam notebook Asus M50VC. Chcel by som si sfunkčniť niektore klavesove skratky pomocou klavesy FN. skusil som tento navod forums.opensuse.org/archives/sf-archives/archives-software/340209-fn-key.html Ked som skusil keytouch editor, tak tam som mačkal klavesu fn a vobec to nereagovalo. Ked som skusil xev, tak som dostal takyto vypis ako je na priloženom obrazku. A ešte rozloženie klaves mam nastavene na Asus laptop. Mam doma OpenSUSE 11.1 64 bit, KDE 4.3.RC Prosim o pomoc Přílohy:
A akoby bolo možne nastaviť regulovanie hlasitostiv OpenSUSE, ktore na windowse je pomocou kombinacie Fn F11 pre zniženie a Fn F12 pre zvýšenie ?
hotkey ATKD 00000032 00000000
tak muzes pokracoval treba podle tohoto nebo tohoto(Special function keys) navodu.
Ako čo sa tych funkčnych klavesovm niektore idu samy, nar jas displeja , , prepnutie lcd/externy monitor ale niektore ine nejdu samy.
ďakujem za radu.Podarilo sa mi uspešne sfunkčniť 4 klavesy naregulaciu hlasitosti +- a mute a prepinanie obrazovky. Chcel by som sa opytaťby sa daili sfinkčniť aj dalšie. mam na noteboku ešte napriklad vypnutie touchpadu, na multimedia play/pause stop dalšia stopa v mplayeri a potom mam skratky na spustenie programov prehliadač , emaily, skype . Ak viete o nejakej stranke alebo nejaky všeobecny sposob ako priradiť tym klavesom funkcie , tak mi prosim poradte. Ďakujem
xev
jsem si zjistil kódy kláves, následně jim v ~/.Xmodmap
přiřadit symboly, například keycode 160 = XF86AudioMute
, no a ve desktopovém prostředí pak symbolům přiřadit příslušné akce (v KDE to mám třeba control center - regio&accessibility - Input Actions).
vypnutie touchpadu/etc/acpid/events/touchpad-off:
event=hotkey HOTK kod_generovany_prislusnou_klavesou action=/etc/acpi/touchpad.sh
#!/bin/sh STATUS=`synclient -l | grep TouchpadOff | cut -d = -f2` if [ ${STATUS} == 1 ] then synclient TouchpadOff=0 else synclient TouchpadOff=1 fi
Tiskni
Sdílej: