Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Mam pocitace A a B a server S. A i B maji ssh pristup na S ale naopak nefunguje a ani A a B mezi sebou ssh pristup nemaji.
Potrebuju sekvenci prikazu jak vse inicalizovat a nasledne prikazy abych mohl celek udrzovat v konzistentnim stavu (kdyz udelam zmeny na A abych mohl pokracovat v praci na B; kdyz udelam zmeny na A a nekonfliktni zmeny na B abych mel ve vysledku na A i B merge tech zmen).
Zkousel jsem to vselijak ale hasne mi to na tom, ze kdyz udelam z A push na S a pak chci odtamtud pullnout tak to chce udelat !strasne! veci pocinaje smazanim vsech souboru. Kdyz mezi tim udelam zmenu na S a commitnu ji tak to krom !strasnych! veci zahlasi navic konflikt.
Predem diky za rady
Uz jsem na to prisel.... mozna.
Na serveru si vytvorim prazny repozitar, na pocitacich udelam
git clone michal@10.0.0.1:/cesta
Na pocitaci A udelam nejake zmeny, pak
git commit -a
git push
na serveru je pak nutne udelat
git reset --hard master
jinak se lisi soubory v pracovnim adresari od HEAD a s tim se neda moc pracovat.
Na pocitaci B pak udelam
git pull
a opet nutnost:
git reset --hard master
Nic prijemneho celkove vzato Neda se to nejak zjednodusit?
git
, ale s Mercurialem mi normálně funguje posloupnost pull – update – úprava – commit – push.
Opravdu nevim, co delam spatne. Push na server upravi repozitar (prilepi na vrcholek master vetve posledni commit) ale NEupravi lokalni soubory na serveru aby odpovidaly posledni verzi. kdybych na serveru udelal commit tak to jakoby revertne ten push... A kdyz dam naopak na pocitaci pull tak se take stahne do repozitare aktualni commit ale opet lokalni soubory zustanou nedotceny.
Tak chybu nedelam, takhle to proste funguje...
http://git.or.cz/gitwiki/GitFaq#Whywon.27tIseechangesintheremoterepoafter.22gitpush.22.3F
NEupravi lokalni soubory na serveru aby odpovidaly posledni verziTo není potřeba. Repository a lokální soubory jsou dvě oddělená místa, mezi kterými se dělá synchronizace pomocí
commit
u a updat
u.
kdybych na serveru udelal commitNejprve musíte na serveru udělat
update
, abyste si lokální soubory sesynchronizoval s repository.
A kdyz dam naopak na pocitaci pull tak se take stahne do repozitare aktualni commit ale opet lokalni soubory zustanou nedotceny.Ano, zaktualizuje se lokální repozitář, ale pak musíte ještě pomocí
update
synchronizovat pracovní adresář s repozitářem.
Tiskni
Sdílej: