Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahoj,
mohl by mi sem někdo po lopatě napsat jak rozběhat dva klienty Ekiga za serverem s iptables a ipmasq? Na včech třech strojích je Debian. Ten server má veřejnou IP, ty dva klienti pochopitelně ne. Přečetl jsem kde co a pochopil, že musím asi nainstalovat siproxd na ten server a asi i něco povolit v iptables (port 5060 a rozsah pro RTP 7080-7090) ale bez úspěchu. Pokud spustím Ekigu přímo na serveru, tak se vpohodě zaregistruje na ekiga.net, pokud z klienta tak píše, že nelze provést registraci a chyba 408. Vůbec jsem na to nikde nenašel vzorový příklad a přitom mi to příjde jako celkem běžná konfigurace. Nebo všichni jedete VoIP s veřejných IP adres? Zkoušel jsem to trasovat přes tshark na tom serveru ale aby se v tom prase vyznalo
Tak jsem to nakonec hacknul, ale trvalo mi to. Největší zádrhel byl asi v siproxd neboť verze která je v unstable Debianu zdá se neumí běžet v chroot a je potřeba zakomentovat parametr chrootjail, pak se siproxd rozběhne korektně. Příslušná pravidla pro iptables, která mě to také donutilo nastudovat jsou:
iptables -t filter -A INPUT -m udp -p udp -i $VEREJNA_IP --dport 5060 -j ACCEPT
iptables -t filter -A INPUT -m udp -p udp -i $VEREJNA_IP --dport 7070:7080 -j ACCEPT
Předpokladem je, že z vnitřní sítě na vnitřní rozhraní routeru je vše povoleno. Toto mi stačilo. Zádrhel byl opravdu v tom korektním nastartování siproxd. V klientu ekiga je pak potreba zadat jako sip proxy právě adresu vnitřního rozhraní routeru!
Tiskni
Sdílej: