Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Ahoj ,
chtěl bych se naučit vytvářet webové stránky a později i aplikace v Ruby - zaujal mě toolkit Ruby on Rails.
Může mi někdo prosím poradit, "jak na to" - případně nějaký tutoriál ? Jde mi o to co a jak nainstalovat, nakonfigurovat apd. Našel jsem nějaké tutoriály k Ruby nebo RoR, tam ale se vždy šlo rovnou na programování, obvykle autor předpokládal, že vše má už člověk nainstalováno, konfigurováno atd.
Dále jen omáčka kolem ....
Já s Linuxem začínám, mám instalován Debian Lenny na starším PC ( Celeron 2.4 GHz, 1 GB Ram ) a zvládám jentak tak základy, ale samotné čtení man stránek není úplně to pravé - je tam seznam ruzných voleb a jejich paramery/význam, ale už ne taková ta filozofie/omáčka kolem - např. Když chci rozjet web server, nainstaluju to a to, konfigurační soubory jsou tady v tom adresáři. Pokud potřebuju PHP/Python/Ruby , děla se to jako modul, konfiguruje se to tak a tak ..... Takový ten obrázek, jak to všechno zapadá do sebe mi chybí. ( Stáhnul jsem Linux Documentation Project 3 ( verze 4 je jen text bez obrázků ) a doufám, že mi to pomůže. Rozhodoval jsem se mezi FreeBSD a Linuxem a zvolil Linux pro jeho větší rozšířenost a větší uživatelskou základnu. ( Existuje např. české fórum/stránky jako tyto pro uživatele FreeBSD ? )
Díky předem za rady
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: