3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Mám nainstalován SLES 11, provedl jsem jeho registraci (mám teď 60 dnu podpory). Chci se zeptat, zda je možné použít nějaký jiný repzitář než ten co je oficiální pro SLES. Je možné přidat repozitář pro openSUSE 11 (11.1)? Bude to fungovat nebo nastanou komplikace.
ja bych to radsi nemichal. Sam pouzivam SLED a na download.opensuse.org/repositories je spousta repozitaru, ktere jsou urceny pro SLED nebo SLES a jsou v adresari SLE_11 tento repozitar muzete pridat do zypperu a pouzivat ho.. Pokud hledate neco konkretniho jdete na http://software.opensuse.org/search a tam ji zadejte, ze hledate software pro SLES/D11
Také bych se bál repozitáře míchat. Když pak budete podpoře tvrdit, že půlka systému je SLES a půlka openSUSE, asi Vám moc nepomůžou.
Na Vašem místě bych maximálně stáhl samotné RPM s požadovaným programem a vyzkoušel, jestli mu závislosti ze SLES budou stačit. Když však přidáte celý repozitář, může se stát, že rutinní aktualizace Vám ze SLES vyrobí openSUSE.
Elegantní řešení pak je založit si účet na openSUSE Build service a nezbytné balíčky si překompilovat pro SLES.
Mam pocit ze SLED a Open Suse , je lepsie davat na domacu masinu Open. Aspon mne sa to osvedcilo s SLED je prilis vela roboty, pretoze mnohy soft je starsieho data a nemusi ist tak dobre. Voci Open nemam zadne vyhradi. Co sa repozitory tyka jednoznacne zypper a pridavat sa daju aj cez yast2. Mnohe repo.. najdete na SUSE vyhladat napr packman a pod.
Tiskni
Sdílej: