Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.12.
Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
debian 2.6.26-1-amd64
snazim se nainstalovat jeden program (http://getmangos.com) a trochu se mi to nedari -
toto funguje:
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
vse ok, ale pokud zadam misto toho toto (navic export.....):
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
export CFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
export CXXFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... no
checking for mawk... mawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking how to create a pax tar archive... gnutar
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles... no
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name...
configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.
kamos mi rekl, ze ty prikazy jsou dulezite, jenze s nimi to nejde a kamos taky nevi co s tim
tady je config.log - http://pastebin.com/m29ed4bc8
Pls help
muzete me prosim jeste trochu priblizit?
kdyz si aptitudnu gcc, tak mi to hlasi ze mam nainstalovano:
i gcc - Překladač GNU C
i gcc-4.2-base - překladač GNU Compiler Collection (GCC) - (základní balík)
i A gcc-4.3 - The GNU C compiler
i gcc-4.3-base - The GNU Compiler Collection (base package)
i libgcc1 - Knihovna pro překladač GCC
Diky
Odnekud jste to zkopiroval a misto spojovniku -O3 tam mate pomlcku –O3 Takze kompilator to nepovazuje za volbu ale za nazev souboru Srandovni chyba
supa, diky, doted jsem nevedel ze existuje polovicni pomlcka
Zrejme vam to tam automaticky dostrcil nejaky textovy editor. Graficky to vypada podobne ale verte ze pro gcc a pro prikazovy radek je to dost podstatny rozdil
Tiskni Sdílej: