Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
debian 2.6.26-1-amd64
snazim se nainstalovat jeden program (http://getmangos.com) a trochu se mi to nedari -
toto funguje:
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
vse ok, ale pokud zadam misto toho toto (navic export.....):
autoreconf --install --force
mkdir objdir
cd objdir
export CFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
export CXXFLAGS="-m64 -D_LARGEFILE_SOURCE -D_FILE_OFFSET_BITS=64 –O3 -g -ggdb -pipe -msse3 -fno-strength-reduce -fno-delete-null-pointer-checks -fno-strict-aliasing -frename-registers"
../configure --prefix=/opt/test --sysconfdir=/opt/test --enable-cli --enable-ra --datadir=/opt/test
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... no
checking for mawk... mawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking how to create a pax tar archive... gnutar
checking whether to enable maintainer-specific portions of Makefiles... no
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name...
configure: error: C compiler cannot create executables
See `config.log' for more details.
kamos mi rekl, ze ty prikazy jsou dulezite, jenze s nimi to nejde a kamos taky nevi co s tim
tady je config.log - http://pastebin.com/m29ed4bc8
Pls help
muzete me prosim jeste trochu priblizit?
kdyz si aptitudnu gcc, tak mi to hlasi ze mam nainstalovano:
i gcc - Překladač GNU C
i gcc-4.2-base - překladač GNU Compiler Collection (GCC) - (základní balík)
i A gcc-4.3 - The GNU C compiler
i gcc-4.3-base - The GNU Compiler Collection (base package)
i libgcc1 - Knihovna pro překladač GCC
Diky
Odnekud jste to zkopiroval a misto spojovniku -O3 tam mate pomlcku –O3 Takze kompilator to nepovazuje za volbu ale za nazev souboru
Srandovni chyba
supa, diky, doted jsem nevedel ze existuje polovicni pomlcka
Zrejme vam to tam automaticky dostrcil nejaky textovy editor. Graficky to vypada podobne ale verte ze pro gcc a pro prikazovy radek je to dost podstatny rozdil
Tiskni
Sdílej: