Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Mam takovy problem, obcas mi na serveru probehne davka mailu, ktere nemaji zadneho odesilatele to je objevi se v logu <> -> mail@domena.tld a jak amavis tak dalsi filtry si s tim neumeji proadit a neklasifikuji to jako spam, proste to pusti dale, jak mohu nastavit v kombinaci postfix amavis aby takove maily byly automaticky klasifikovany jako spam? Dekuji.
To budou pravdepodobne zpravy od vzdaleneho mailer daemona. Pokud jsou to skutecne spamy, muze se jednat o oznameni o nedoruceni na zpravu s podvrzenou zdrojovou email adresou. Je-li tomu skutecne tak, pak bych reseni videl bud prima http://wiki.apache.org/spamassassin/VBounceRuleset nebo neprima (DKIM, SPF).
Tomas
Nevim, jestli te spravne chapu, ale zprava generovana MTA musi obsahovat prazdnou return path (resp. MAIL FROM), aby se zabranilo mail loopu dvou smtp serveru, ktere maji ve stejny cas nejaky problem a potrebu si o nem povidat. V tele zpravy samozrejme muze byt uvedeno najake hezke From: postmaster@neco.nekde , ale v uvedem logu se pravdepodobne objevuje udaj z obalky zpravy, kde, v pripade nejake notifikace od vzdaleneho serveru, bude proste jen '<>'. Rozhodne mi neprijde jako dobry napad oznacovat vsechny zpravy od '<>' jako spam.
Take z praxe vim, ze posilat spamy s podvrzenou adresou odesilatele je celkem casty jev a s tim souvisejici bouncy bohuzel take.
Pokud ale existuje nejake lepsi reseni, nez bud kontrolovat prichozi maily a hledat mezi nimi podezrele bouncy (napr. takove, ktere jsou generovane na zaklade zpravy, ktera neprisla z naseho serveru, nebo takove, ktere prichazeji ze serveru vedeneho na nekterem backscatter BL), o coz se snazi ta pravidla pro SA, na ktera jsem odkazoval, nebo se pokusit chranit svoji domenu a snazit se spamerum zneprijemnit jeji pouziti pro falsovani adres odesilatele, tak se rad necham poucit.
Tomas
P.S. Jestli z toho meho predchoziho prispevku nejak vyplynulo, ze je potreba neco resit se vzdalenym systemem, tak to je spatne a omlouvam se za neohrabanou formulaci.
Tiskni
Sdílej: