Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Dobry den,
Prosim o radu, nemuhu vyresit problem s padem apache.
Cas od casu mi do logu zahlasi toto:
[Wed Aug 12 16:44:38 2009] [error] server reached MaxClients setting, consider raising the MaxClients setting
Pak pomaha jen restart apache.
Nekdy se zobrazi i tyto hlasky:
[Wed Aug 12 16:46:14 2009] [warn] child process 17893 still did not exit, sending a SIGTERM
[Wed Aug 12 16:46:14 2009] [warn] child process 26327 still did not exit, sending a SIGTERM
[Wed Aug 12 16:46:14 2009] [warn] child process 26837 still did not exit, sending a SIGTERM
Pravdepodobne jak se pokusim o restart.
Server je novy a ma 4G RAM, nastavil jsem vyssi hodnotu MaxClients:
<IfModule mpm_prefork_module>
StartServers 5
MinSpareServers 5
MaxSpareServers 10
ServerLimit 550
MaxClients 550
MaxRequestsPerChild 0
</IfModule>
# worker MPM
<IfModule mpm_worker_module>
StartServers 2
MaxClients 550
MinSpareThreads 25
MaxSpareThreads 75
ThreadsPerChild 25
MaxRequestsPerChild 0
</IfModule>
Ale moc to nepomohlo, apache hlavne vubec nekomunikuje, misto aby zpomalil.
budu rad za kazdou radu
httpd.conf
a urobit si ho od zaciatku, direktivu po direktive. Je to mozno trochu zdlhave, ale na konci dna ziskas konfiguraciu, v ktore bude len to, co potrebujes, a ktorej budes do detailov rozumiet.
Jedna vec je ta, ze kdyz uz je tazatel na tom tak, ze konfiguruje 2 MPM moduly najednou, tak by si o tom mel nejdrive neco precist, aby zjistil o co se vubec pokousel a mel vubec sajn co vlastne dela.
Druha vec ale je, ze doporuceni zmeny MPM na worker by se dalo jednoznacne doporucit pouze v pripade, ze by apache nepouzival zadne rozsireni, o kterych se tazatel nezminil. Pokud by tam nejake mel, tak zalezi na tom, jak dobre dokaze pracovat s vlakny. Navic jeste neni vubec jiste, jestli dojde pouzitim workeru ke zvyseni vykonu nez u preforku. Pokud by tam mel napriklad rozsireni PHP (i s podporou thread safe), tak pouzitim workeru s vice vlakny dojde k propadu vykonu nez pri pouziti preforku.
No snazim se do problematiky vice proniknout, na serveru bezi PHP i MySQL, mam pocit ze problem bude spojen prave s Mysql a pconnect (v php kodu).
Pocet procesu u MySQL nestacil tak jsem ho zvetsoval ale porad to casem doslo na hranici (MySQL hlasilo prilis mnoho spojeni), jelikoz jak jsem nakonec zjistil se procesy ukoncovali az po 8 hodinach (vychozi nastaveni), jsem direktivou v my.cnf nastavil na 10s pak se proces pri necinosti ukonci, zda se ze to pomohlo a rychlost webu se nijak nezhorsila.
Vypada to ze apache si s kazdym procesem mysql drzel svuj proces, kdyz dosli tak to spadlo, zvysovani MaxClient a Server se povedlo jen castecne protoze apache ma asi zakopilovany nejake sve limity.
Mozna jsou tyto uvahy spatne, zatim do toho jen pronikam ale zda se ze se to zlepsilo.
Persistentné spojenia odporúčam nepoužívať. Hlavne ak sa používa viac databáz pri hostingu viacerých projektov. Skončí to tak, že každý apache je pripojený ku každej databáze, resp. skončí to skôr, lebo mysql má defaultne nízky limit počtu spojení.
Diky, to vicemene potvrzuje me uvahy. Nemohu zarucit ze nekdo na svem webu nepouzije persistentni pripojeni. Je mozne pouzit nejakou direktivu, ktera bude pconnect ignorovat a bude procesy nekompromisne ukoncovat ?
dekuji
Tiskni
Sdílej: