Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Dobrý den, potřeboval bych poradit s lokálním přesměrováním domény v síti. Abych vše osvětlil. Zakoupil jsem modem Dlink DSL-2741B. Tento modem mi fičí v pohodě, co se týče venkovní sítě a umožňuje normální přístup k FTP a webovému serveru, který mám postavený na Debianu. Když však chci přistoupit na doménu např. www.adacopy.cz, která je umístěna na tomto linuxovém serveru, tak se mi načte stránka s přihlášením do nastavení modemu. Modem jakoby striktně rozděloval venkovní a interní síť a v případě dotazu na doménu umístěnou za modemem se prostě přepně na sebe. Bohužel co se týče nastavení modemu, tak tam jsem nenašel žádný způsob, jak tento problém překlenout. Bohužel to nefunguje jako u předchozího modemu smcbarricade, kde jsem zadal adresu ve virtual servers a už vše jelo. Pro vnitřní účely tedy k FTP přistupuji normálně přes lokální adresu, taktéž s SSH, z venku přistupuji přes veřejnou IP a v práci přes lokální IP a jede to. To samé bych chtěl aplikovat i na webové domény. Tzn. z venku mi adresa www.adacopy.cz funguje a totéž bych chtěl nastavit v http.conf i na interní síti. Můžete mi pomoct s konfigurací http.conf pro lokální síť. Už jsem zkoušel některé návody na internetu, ale vždy to skončilo jen tím, že jsem načetl vlastně index.html, tj. úvodní stránku, ale když jsem na ní klikl na jakýkoliv odkaz tam mi zase naběhla stránka s přihlášením k modemu. Jenom bych chtěl ještě dodat, že na serveru mám více domén i domény třetího řádu, takže bych to potřeboval na všechny, ale předpokládám, že nastavení je pak shodné už pro jakoukoliv další doménu. Předem děkuji za váš čas a vaše rady.
Buď vlastní DNSko áááánebo pro jedno až tři vnitřní PC
vi /etc/hosts 192.168.0.2 www.adacopy.cz 192.168.0.2 adacopy.cz
PS: Mám 4-6pc a udělal jsem na serveru i DNS abych se z více /etc/hosts nezbláznil :).
áááánebo na routeru změnit web konfigurační port na 81 či 8080 (nevím jestli to lze), či web konfiguraci zakázat.
Tiskni Sdílej: