V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).
Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.
Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Google postupně zpřístupňuje českým uživatelům Režim AI (AI Mode), tj. nový režim vyhledávání založený na umělé inteligenci. Režim AI nabízí pokročilé uvažování, multimodalitu a možnost prozkoumat jakékoliv téma do hloubky pomocí dodatečných dotazů a užitečných odkazů na weby.
Programovací jazyk Python byl vydán v nové major verzi 3.14.0. Podrobný přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Současně byla představena nová deska Arduino UNO Q se dvěma čipy: MPU Qualcomm Dragonwing QRB2210, na kterém může běžet Linux, a MCU STM32U585 a vývojové prostředí Arduino App Lab.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.14.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Byla vydána nová stabilní verze 6.10 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Zdravim,
snazim se rozchodit ipac-ng v1.33 , s mysql databazi na fedore FC11 ( 2.6.29.4-167.fc11.x86_64 ),
pokud se pokusim spustit: fetchipac -S
tak skonci chybovou hlaskou segmentation fault a z logu jsem zjistil nasledujici chybu:
fetchipac[6773]: segfault at 0 ip 00000034170823a8 sp 00007fff6d2004c8 error 4 in libc-2.10.1.so[3417000000+164000]
snazil jsem se najit na internetu, ale nepodarilo se mic najit, mohli byste mi prosim poradit jak tento problem vyresit. Predem dekuji
Zdravim,
to opravdu nikoho nenapada jak by se tenhle problem dal vyresit?
Problém nevyřešen, použil jsem radši IPaccounting v1.5 od Standuse a spol. Jednoduchá instalace, podpora MySQL a RRDtool. Prostě ideální.
Tiskni
Sdílej: