Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
Záře? Tak to přichází Aštar...
Napiš co máš za distro a udělej screen.
Když jsem použíával skrývací panel v KDE (KDE 4.2) tak to dělalo to samé. Tahle záře se objevila pokaždé, když jsem vlezl myší do míst, kde byl skrývací panel a poté se objevil, spíš je to vlastnost. Pokud se panel objeví až po delší době, koukni se do natsavení, zda tam není možnost upravit čas po kterém se objeví. Ale pokud se ti seká celý systém nebo je to opravdu nějaké nepříjemné zaseknutí, tak to může být vícero prolémů. Docela pravděpodobný může být nějaký bug. Zkus vypnout Kwin (kompozitní efekty), jelikož to je i ve verzi 4.3 docela problémová věc a tahá do problémů i ostatní např. u mě sekání při přetahování ikon - takže bug KDE. ALe problém může bejt i na tvé straně, jelikož asi žádný distro officiálně nevydalo !!odladěnou!! verzi s KDE 4.3 takže to mohl nikdo udělat špatně balíčky, jelikož mě u Mandrivy nefungoval Gwenview.
Tiskni Sdílej: