Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Řeším teď dost divný problém na sambě - počítač přihlásím do domény, přihlásím se pod uživatelem a vytvoří se mu lokální profil v c:\documents and settins\. Zatím vše v pořádku. Pokud se ale na stejný počítač přihlásím jako jiný doménový uživatel a je jedno s jakými právy, tak přihlášení sice proběhne v pořádku, načtou se mu síťové disky a spustí logon.bat, ale uživatel používá profil prvního uživatele.
Prohledal jsem kde co, našel jsem jen jednoho člověka, který má stejný problém jako já:
http://www.mail-archive.com/samba@lists.samba.org/msg80760.html
ale není tam žádné řešení...
Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?
Ano, LDAP pouzivam...
Tak je to opravdu tak, mam u vsech uzivatelu stejny sambaSID, ktery se nakopiroval z sambaPrimaryGroupSID. No to je teda celkem mazec... Jen premyslim co ted s tim? Kdyz ty SIDy zmenim u vsech lidi, tak asi se jim lokalne vytvori vsem nove profily, ne? No to by me zase ale mrsklo...
Ano, ale presne o to ide. SID resp SambaSID je vo win svete presne to iste, ako uidNumber vo svete unixovom. Je to proste indentifikator, ktory by mal byt jedinecny. Pod nim vystupuje dany pouzivatel v systeme a na zaklade neho sa prideluju opravnenia k systemovym prostriedkom. Ked Ked ich budete mat vsetky rovnake, tak teda kazdy uzivatel sa voci systemu nijak nelisi a straca sa vyznam viacerych pouzivatelov.
SambaSID ja pouzivam v tvare [DomainSID]-[uidNumber] pre jednoduchost, i ked v skutocnosti to tak nieje. Odvodenie od sambaPrimaryGroupSID by tu nemalo vobec byt, pretoze sambaPrimaryGroupSID definuje pouzivatelovi SID primarnej skupiny. Avsak sambaPrimaryGroupSID povinny nieje a ked nieje uvedeny, tak sa za primarnu skupinu poklada skupina s s cislom gidNumber.
Tiskni
Sdílej: