Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím,
jsem trochu v kruhu. Potřeboval bych zřejmě přejít na baselayout-2, ale ten má závislost na sys-apps/openrc, které není pro mou platformu (amd64) odmaskované. Bez baselayout-2 už nenastartuji LVM2, takže bych nový disk musel rozdělit postaru a to se mi moc nechce.
Když ručně odmaskuji openrc, mám konflikt se sysvinit a celé to začíná vypadat trochu riskantně. Nevím, jestli do toho jít nebo dál ignorovat drobné chyby při startu / vypínání systému a počkat si na stabilní verzi openrc.
Co myslíte, je to bezpečné, stojí to za to?
Momentálně to mám takto:
emerge -v --pretend baselayout These are the packages that would be merged, in order: Calculating dependencies... done! [ebuild U ] sys-apps/baselayout-2.0.1 [1.12.11.1] USE="-build (-bootstrap%) (-static%) (-unicode%*)" 23 kB [ebuild N ] sys-apps/openrc-0.4.3-r3 USE="ncurses pam unicode -debug" 143 kB [blocks B ] sys-apps/sysvinit-2.86-r11 ("sys-apps/sysvinit-2.86-r11" is blocking sys-apps/openrc-0.4.3-r3) Total: 2 packages (1 upgrade, 1 new), Size of downloads: 165 kB Conflict: 1 block (1 unsatisfied)
předpokládám, že nejprve tedy budu povyšovat verzi na sysvinit-2.86-r12 a potom už baselayout půjde bez konfliktů.
Taky jsem měl podobný problém, ale ten jsem zpočátku přešel zamaskováním vyšších verzi sysvinitu, protože jsem duplikoval systém z x86 na amd64 stylem kopie /etc/portage a /var/lib/portage/world, takže jsem měl pod rukou několik stovek nových balíků, z nichž některé již byly maskovány nebo odmaskovány.
Na konec jsem právě řešil, proč mi init v runlevelu 0 píše, že no processes left in this runlevel, a řešením bylo odmaskovat sys-apps/sysvinit-2.86-r12. Pokud si dobře vzpomínám, tak openrc tam mám také ve verzi ~0.4.3.
Tiskni
Sdílej: