42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Zdravím,
jsem trochu v kruhu. Potřeboval bych zřejmě přejít na baselayout-2, ale ten má závislost na sys-apps/openrc, které není pro mou platformu (amd64) odmaskované. Bez baselayout-2 už nenastartuji LVM2, takže bych nový disk musel rozdělit postaru a to se mi moc nechce.
Když ručně odmaskuji openrc, mám konflikt se sysvinit a celé to začíná vypadat trochu riskantně. Nevím, jestli do toho jít nebo dál ignorovat drobné chyby při startu / vypínání systému a počkat si na stabilní verzi openrc.
Co myslíte, je to bezpečné, stojí to za to?
Momentálně to mám takto:
emerge -v --pretend baselayout These are the packages that would be merged, in order: Calculating dependencies... done! [ebuild U ] sys-apps/baselayout-2.0.1 [1.12.11.1] USE="-build (-bootstrap%) (-static%) (-unicode%*)" 23 kB [ebuild N ] sys-apps/openrc-0.4.3-r3 USE="ncurses pam unicode -debug" 143 kB [blocks B ] sys-apps/sysvinit-2.86-r11 ("sys-apps/sysvinit-2.86-r11" is blocking sys-apps/openrc-0.4.3-r3) Total: 2 packages (1 upgrade, 1 new), Size of downloads: 165 kB Conflict: 1 block (1 unsatisfied)
předpokládám, že nejprve tedy budu povyšovat verzi na sysvinit-2.86-r12 a potom už baselayout půjde bez konfliktů.
Taky jsem měl podobný problém, ale ten jsem zpočátku přešel zamaskováním vyšších verzi sysvinitu, protože jsem duplikoval systém z x86 na amd64 stylem kopie /etc/portage a /var/lib/portage/world, takže jsem měl pod rukou několik stovek nových balíků, z nichž některé již byly maskovány nebo odmaskovány.
Na konec jsem právě řešil, proč mi init v runlevelu 0 píše, že no processes left in this runlevel, a řešením bylo odmaskovat sys-apps/sysvinit-2.86-r12. Pokud si dobře vzpomínám, tak openrc tam mám také ve verzi ~0.4.3.
Tiskni
Sdílej: