Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Dobry den. Mam takovy podivny problem, nevim jestli neni chyba jen mezi klavesnici a "zidli...
Nastartoval jsem museekd, ten se korektne spustil a pripojil k serverum Soulseeku a otevrel interface listener.. ale pouze na localhostu!!
Vystup nmapu na masine v siti (ma adresu 10.0.0.1) vypada takto :
Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2009-09-09 17:20 CEST Interesting ports on 10.0.0.1: PORT STATE SERVICE 2240/tcp open unknown Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 0.512 seconds
Ten samy prikaz na jinem stroji (s adresou v siti 10.0.0.4) ale dopadne jinak:
Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2009-09-09 17:46 CEST Interesting ports on 10.0.0.1: PORT STATE SERVICE 2240/tcp filtered unknown Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 0.35 seconds
Pritom v konfiguraku firewallu mam hned na zacatku napsano
iptables -I INPUT -i eth1 -p all -j ACCEPT
kde eth1
je to zarizeni s adresou 10.0.0.1. Podle netstatu je opravdu listener pritomen:
tcp 0 0 10.0.0.1:2240 *:* LISTEN
Nevite kde by mohl byt zakopany pes? Predem dekuji za odpovedi.. moc to nechapu..
Tak teď jsem zjistil že pomocí nc je možné se na daemon připojit z obou strojů, které hlásí u tohoto portu filtered. Je tohle možné? Daemon tedy neohlásí v logu nic.. ale na jiných portech mi netcat ukáže Connection refused...
Tak teď jsem z toho fakt jelen...
[museekd.IL.DBG] IFACELISTENER::accept [museekd.IL.DBG] IFACELISTENER::acceptPokud se připojím z jiného stroje než je daemon, netcat sice čeká jakoby na standardním vstupu, ovšem nepřipojí se a tyto dva řádky se v logu neobjeví.
Tiskni
Sdílej: