Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
Dobry den,
resim nyni problem s apache proxy. Tento apach server mi pri volani virtualni domeny domena.eu presmerovava dotaz na lokalne provozovany server na portu 8080 (jedna se o jetty). Dokud sem to provozoval na Gentoo tak vse fungovalo spravne, ale nyni mam virtualni server, ktery pouziva jako distribuci Ubuntu a tam je apach nastaveny nejak jinak. Takze po urcite dobe (cca 2 dny) se zacne prodluzovat odezva (ale pouze na ten apach proxy), navic pozira vice a vice systemovych prostredku.
Pokud apach nerestartnu alespon jednou za tyden, dojde k tomu ze schramstne vsechny systemove prostredky a pak sem rad kdyz se mi podari system alespon restartovat. Vubec netusim kam se mam podivat a co se mam pokusit opravit. Nevim jeslti to je treba tim ze se neukoncuji nejake vlakna :?.
Predpokladam, ze je prote jenom nejak spatne nastaveny apach, asi nejake timeouty pro neukoncena spojeni, nebo tak neco. Muze mi nekdo poradit co s tim?
Mozna skusit postelovat hodnoty jako:
# Timeout: The number of seconds before receives and sends time out.
Timeout 300
# KeepAlive: Whether or not to allow persistent connections (more than
# one request per connection). Set to "Off" to deactivate.
KeepAlive On
# MaxKeepAliveRequests: The maximum number of requests to allow
# during a persistent connection. Set to 0 to allow an unlimited amount.
# We recommend you leave this number high, for maximum performance.
MaxKeepAliveRequests 100
# KeepAliveTimeout: Number of seconds to wait for the next request from the
# same client on the same connection.
#
KeepAliveTimeout 15
ale strilim..
NN
Vubec netusim kam se mam podivatserver-status
Tiskni
Sdílej: