Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Konfigurácia a jedna inštancia spustená ako server môže súčastne pracovať aj v pozícii klienta alebo nie?proc to?
+-----------------------------------+ | aplikace1 ---- prvni router --/| /-- klient1 | | | aplikace2 ---- druhy router --/| /-- klient 2 +-----------------------------------+a nestacilo by tedy vysvetlit prvnimu routeru kde najde server "aplikace2" a druhemu routeru kde je " aplikace1"?
... teprve ted jsem si vsiml ze aplikace1 s prvnim routerem jsou jinde nez aplikace2 a druhy router
takze to udelat tak, ze prvni router bude klient VPN z druheho routeru a naopak ... druhy router bude klient prvniho routerunakreslil jsem to jak si to predstavuju ....
Ale ak sa pokazí spoj medzi klientom1 a routrom1, ešte môže fungovať spoj medzi klientom1 a routrom2
a aj spoj medzi routrom2 a routrom1.
muze nastat:
1/ nepujde pripojeni routeru1
... pak se k aplikaci1 nedostane nikdo ani klientN ani router2
2/ nepujde pripojeni klientovi1
Otázka je v tom: je možné používať oba servery HA aplikácie kým funguje HA? Alebo len master, a repliku až keď ten vypadne?to ti nereknu, to zalezi na tom co je to za aplikaci ... to bys mel vedet spis ty :)
Pokud to dobře chápu, jde ti o to jak rozběhat openVPN zároveň jako klienta i server. Já to takto mám rozběhané pod Ubuntu/Debianem na několika místech. Stačí mít v /etc/openvpn více cfg souborů. Jeden pro server (vlastně je možno i více) a další pro klienty, také možno i více. No pokud řešíš i možnost routování přes jeden router na druhý, tak já to řeším přes direktivu push v cfg serveru.
push "route 192.168.3.1 255.255.255.255 vpn_gateway 10"
Ačkoliv mám pocit, že se toho muselo nastavovat nějak více, aby to routování chodilo jak má ... kdyžtak můžu časem dohledat.
Další TUN přidávám tak, že je mám ve všech cfg očíslované. Pro jednoduchost server-OL.cfg má dev tun0. Klient, client-AS.cfg, má dev tun1. Můj stroj, OL - ať je mámě nějak pojmenované, slouží jednak jako VPN server a zároveň se chová jako klient a připojuje se na stroj AS. To myslím je právě to co potřebuješ.
IP adresy z VPN rozsahu přiděluje server (tedy ten stroj, kte terému se připojuje klient), takže na jednom serveru (OL) mám VPN rozsah 10.10.1.0/24 na jiném serveru (AS) mám 10.10.2.0/24. Je nanejvýš vhodné mít VPN rozsahy všude různé a to i od jiných rozsahů, které se v daných sítích vyskytují. Takže ano, druhý server bude poskytovat adresy z jiného rozsahu.
Teď mi není úplně jasné k čemu klientů generujete ccd soubory? A jaké stejné nastavení je potřeba?
Jep, jasně už to dává smysl :) Myslel jsem že klienti jsou prostě-jednotlivci-kteří-jsou-na-cestách.
Dva tunely jsem mezi routerama nezkoušel, mám jen jeden ... myslím, že by to mělo stačit, ale dej vědět jak do dopadlo, teoreticky v tom problém nevidím.
Nie, ano.
NN
Tiskni
Sdílej: