Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb přiznala vážné selhání interních systémů, které ji vystavilo riziku sabotáže a nezabránilo chybné transakci v hodnotě přes 40 miliard dolarů (814 miliard Kč). Druhá největší kryptoměnová burza v Koreji minulý týden při propagační akci omylem rozeslala zákazníkům zhruba 620 000 bitcoinů místo 620 000 wonů (8700 Kč). Incident vyvolal pokles ceny bitcoinu o 17 procent. Většinu
… více »Google Chrome 145 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 145.0.7632.45 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Zpátky je podpora grafického formátu JPEG XL, viz Platform Status. Odstraněna byla před třemi lety. Nový dekodér JPEG XL jxl-rs je napsán v Rustu. Zobrazování JPEG XL lze vyzkoušet na testovací stránce. Povolit lze v nastavení chrome://flags (Enable JXL image format).
Byla vydána nová verze 1.26 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CrossOver, komerční produkt založený na Wine, byl vydán ve verzi 26. Přehled novinek v ChangeLogu. CrossOver 26 vychází z Wine 11.0, D3DMetal 3.0, DXMT 0.72, Wine Mono 10.4.1 a vkd3d 1.18. Do 17. února lze koupit CrossOver+ se slevou 26 %.
KiCad je nově k dispozici také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit [Mastodon, 𝕏].
Šenčenská firma Seeed Studio představila projekt levného robotického ramena reBot Arm B601, primárně coby pomůcky pro studenty a výzkumníky. Paže má 6 stupňů volnosti, dosah 650 mm a nosnost 1,5 kilogramu, podporované platformy mají být ROS1, ROS2, LeRobot, Pinocchio a Isaac Sim, krom toho bude k dispozici vlastní SDK napsané v Pythonu. Kompletní seznam součástek, videonávody a nejspíš i cena budou zveřejněny až koncem tohoto měsíce.
… více »Byla vydána nová verze 36.0, tj. první stabilní verze nové řady 36, svobodného multimediálního centra MythTV (Wikipedie). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.
Byl vydán LineageOS 23.2 (Mastodon). LineageOS (Wikipedie) je svobodný operační systém pro chytré telefony, tablety a set-top boxy založený na Androidu. Jedná se o nástupce CyanogenModu.
Od března budou mít uživatelé Discordu bez ověření věku pouze minimální práva vhodná pro teenagery.
Evropská komise (EK) předběžně shledala čínskou sociální síť pro sdílení krátkých videí TikTok návykovým designem v rozporu s unijním nařízením o digitálních službách (DSA). Komise, která je exekutivním orgánem Evropské unie a má rozsáhlé pravomoci, o tom informovala v tiskovém sdělení. TikTok v reakci uvedl, že EK o platformě vykreslila podle něj zcela nepravdivý obraz, a proto se bude bránit.… více »
Hezký den,
už dlouho se snažím na nb Lenovo R61i (Slackware 11, kernel 2.6.24.5-smp) rozchodit WiFi připojení. Router je na půdě a pracuje správně, mobilem chytnu jeho WiFi signál a připojím se.
Není potřeba žádná autorizace, takže v sid apod. problém nebude.
kwifimanager zobrazuje zelenou čáru na 54 MBit/s, čili signál se zdá být v pořádku, ale:
$ ping 192.168.1.254 connect: Network is unreachable
... a route je taky prázdný:
$ route Kernel IP routing table Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface loopback * 255.0.0.0 U 0 0 0 lo
$ iwconfig lo no wireless extensions. eth0 no wireless extensions. wmaster0 no wireless extensions. wlan0 IEEE 802.11g ESSID:"airlive" Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: 00:4F:67:03:B4:02 Tx-Power=27 dBm Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr=2346 B Encryption key:off Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0 Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
$ iwlist wlan0 scan
wlan0 Scan completed : Cell 01 - Address: 00:4F:67:03:B4:02 ESSID:"airlive" Mode:Master Channel:11 Frequency:2.462 GHz (Channel 11) Quality=76/100 Signal level=-58 dBm Noise level=-94 dBm Encryption key:off Bit Rates:1 Mb/s; 2 Mb/s; 5.5 Mb/s; 11 Mb/s; 6 Mb/s 9 Mb/s; 12 Mb/s; 18 Mb/s; 24 Mb/s; 36 Mb/s 48 Mb/s; 54 Mb/s Extra:tsf=00000014c412c647
/etc/rc.d/rc.inet1.conf:
#IFNAME[4]="wlan0" #IPADDR[4]="" #NETMASK[4]="" USE_DHCP[4]="yes" #DHCP_HOSTNAME[4]="" #DHCP_KEEPRESOLV[4]="yes" #DHCP_KEEPNTP[4]="yes" #DHCP_KEEPGW[4]="yes" #DHCP_IPADDR[4]="" WLAN_ESSID[4]=airlive WLAN_MODE[4]=Managed WLAN_RATE[4]="54M auto" ##WLAN_CHANNEL[4]="auto" ##WLAN_KEY[4]="D5AD1F04ACF048EC2D0B1C80C7" ##WLAN_IWPRIV[4]="set AuthMode=WPAPSK | set EncrypType=TKIP | set WPAPSK=96389dc66eaf7e6efd5b5523ae43c7925ff4df2f8b7099495192d44a774fda16" #WLAN_WPA[4]="wpa_supplicant" #WLAN_WPADRIVER[4]="ndiswrapper" /etc/wpa_supplicant.conf: ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant ctrl_interface_group=0 eapol_version=1 ap_scan=1 fast_reauth=1 network={ scan_ssid=0 ssid="your_essid_here" proto=WPA key_mgmt=WPA-PSK pairwise=CCMP TKIP group=CCMP TKIP WEP104 WEP40 psk=your_psk_here } network={ key_mgmt=NONE priority=0 }
Napadá mě, že:
Pokud kwifimanager vidí signál, dají se body 1 a 2 vyloučit?
Nějaké návrhy? Stačí nakopnutí...
Předem dík
a s nějakou live distribucí to vůbec jede?
Zatím nevyzkoušeno - nemám teď žádnou live k dispozici.
Ještě jsem připojení zkoušel na WinXP ve VirtualBoxu.. taky bez úspěchu.
S LENOVO R61 bez problémů jela WIFI , zkoušeno na starším OSS-11.0 ( openSuse ) , moduly možná nejsou
zavedené správně ... on vidí plný kotel Signálu , takže šoupátkem to asi nebude .. ale neověřího ... zkusil bych OpenSuse pro KDE nebo GNOME , s tím by to snad mělo fungovat.
Co výpis modulů a jaká je to Wifi karta ?
Popř. zrušit Knetworkmanager a definovat řučně zda se to povede.
( já řeším něco podobného , když starší Acer se připojí na WPA2/PSK , ale jede jen na 18% )
Dik za napady.
Nakonec pomohl upgrade na Slackware 13.0 - wifi funguje hned po instalaci.
Ještě dodatek... chyba byla pravděpodobně v tom, že nebyl spuštěný démon HALD. Věřím, že s ním by to fungovalo i ve Slackware 11.
Nicméně při použití HALD dejte pozor, aby xorg správně komunikoval se vstupníma zařízeníma. Např. u mě klávesnice divně zdvojovala znaky, pročež bylo třeba dát do ServerLayout:
Option "AutoAddDevices" "off"
Tiskni
Sdílej: