Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Ahoj,
mám problém s bootováním systému Windows Vista na notebooku Lenovo ThinkPad SL500 po instalaci linuxu.
Z windowsácký partition jsem odštípnul asi 20GB, kde jsem vytvořil extended partition, v ní linux swap a ext3 partišny, na které jsem poté nahrál Ubuntu 9.04. S instalací ubuntu se nahrál i grub, který na disku našel visty a přidal je do boot listu, ale když je chci spustit, tak se mi najede do Lenovo Recovery a jediná výchozí možnost co to nabízí je obnovit defaultní nastavení.
Při dělení disku (pro ubuntu) pomocí qtparted se strašně dlouho (asi 8 hodin) překopírovávala data na disku, tak možná to bude tím.
Chtěl jsem zkusit něco jako recovery partition, co je na disku, jenomže lenovo má vstup na tuto partition řešený přes "modrý tlačítko", který je nefunkční, někde jsem četl, že za to může grub..?
Hledal jsem také v historii fóra, už se to někomu stalo: http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/206450 ale to bylo na XPčkách a vyřešilo se to přes nějaký disc XP, který v mém případě použít nejde.
Mohl by někdo říct, co je v tom notebooku špatně?
Pokud se nepletu, tak (aspoň ty moje) Windows Vista už žádný soubor boot.ini
nemají. Ten měly min. Windows XP, ale Vista už ne.
Ahoj,
možná že to bootování přes windowsácký "bootloader?" mohlo pomoc, bohužel my už jsme to tu domrvili tak daleko, že bylo asi nejvýhodnější znovu nainstalovat Visty ze ztažené instalačky, poté znovu rozdělit disk a nainstalovat ubuntu.
Při reinstalaci Windowsů se odstranila ta utilitka od Lenova, která nás nepouštěla při bootování Vist dál než ke kontrole disku...
Prvotním řešením mohlo být buď odstranit výše zmíněnou utilitu, nějak ji obejít a nebo Ubuntu nainstalovat tak, aby nedělala takový problémy jako nám, to zn - dělit disk s programem ve windows, bootovat přez windows bootloader a poté až zavést grub...atd.
Tiskni
Sdílej: