3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Ahoj,
muj problem spociva v nemoznosti sparovat v Lennym (Gnome desktop) A2DP sluchatka. Nevyskoci na me pozadavek na zadani PINu. Telefon jsem sparoval - tam po me heslo chtel, ale jinak se nehnu z mista.... V UBUNTU live z FLASHky to slo, ale v DEBu ani prda. Nema nekdo nejaky napad na reseni?
pokud to delas z konzole tipnul bych si ze to bude v nejakem konfigu
No v GNOME je jen jedno klikatko, o kterem vim. Pokud jsou dalsi, tak neznam. Z konzole bych to delal, ale vubec netusim jak. Proto jsem polozil dotaz. Klasicky konfig je mi u sluchatek na prd. Jinak jsem to vzdy delal pres rucni konfiguraci a pak na PDA nebo telefonu dal vyhledat a sparovat. To jo, to chodi. Jenze sluchatka nemohou vyhledavat. Mohou bytr pouze vyhledany a kdyz je klikatko najde a dam pripojit, tak mi akorat vynada, ze nepodporuji obex, ale nic vic. Zadny pozadavek na sparovani.
Me je ale OBEX u sluchatek uplne na nic. Dosel jsem do stavu, kdy kdyz z konzele pustim
hcitool cc 00:1A:7D:02:0B:B0
hcitool auth 00:1A:7D:02:0B:B0
tak mi sice vyskoci "bublina" oznamujici pozadavek na klic, ale ona jen problikne na pul vteriny...... Kdyz uz jsem se dostal k tomu, ze jsem na ni kliknul, tak sice vyskocilo okno na zadani klice, ale po dalsi pulvterine zmizelo. Telefon spojim, PDA spojim, ale sluchatka to proste nechce. Pritom jsem sluchatka pripojil jak k telefonu, tak PDA i na notesu s widlema.....
Sel jsem cestou nejmensiho odporu a nainstaloval jsem UBUNTU 9.04 na USB FLASHdisk. Pak jsem postupoval podle teto diskuse ubuntuforums.org/showthread.php adospel jsem do stavu, kdy mi sluchatka zacaly hrat a i mikrofon fungoval. Tedy tipnul bych si, ze to jelo na profil Headset a ne A2DP, ale dulezite je, ze to zacalo hrat.
Takze jsem si vyzkousel, ze to opravdu je mozne zprovoznit a ted mi zbyva to nejhorsi - rozchodit to na Lennym. Tady mam vse nastavene dle tohoto navodu forum.ubuntu.cz/index.php a sluchadla nehraji. Zrejme to bude problem se sparovanim, jak jsem psal hned v prvnim prispevku. Pokusil jsem se problem obejit tim, ze jsem si zkopiroval abresar /var/lib/bluetooth z UBUNTU, kde to chodilo. Bohuzel se to netvari zrovna funkcne. GNOME aplet sice ukazuje, ze jsou sluchatka sparovana, ale moc se mi tomu nechce verit.
Ak by sa nedarilo, vyskusal by som ine klikatko, napr: http://blueman-project.org/ (kludne najnovsi build, pre ktory je tam PPA).
No to jsem zapomnel napsat. BlueMan jsem pouzil v tom buntu, tak jak se to psalo v navodu viz link. Ale pro deba jsem jej nenasel a kdyz jsem jej chtel compilovat, tak mi vypsal, ze nejakou knihovnu mam starou. A tu jsem pro deba novejsi taky nenasel, takze pokud nekde neni BlueMon jako binarka pro Lennyho, tak mam utrum.
Tak jsem to vyresil. Ozelel jsem Debiana jako takoveho a v Ubuntu 9.04 jsem se ridil touto diskusi podle ktere jsem to rozchodil ubuntuforums.org/showthread.php
Strucny postup:
1) Pridat zdroje do /etc/apt/sources.list
deb http://ppa.launchpad.net/blueman/ppa/ubuntu jaunty main
deb-src http://ppa.launchpad.net/blueman/ppa/ubuntu jaunty main
deb http://ppa.launchpad.net/themuso/ppa/ubuntu jaunty main
deb-src http://ppa.launchpad.net/themuso/ppa/ubuntu jaunty main
deb http://ppa.launchpad.net/bmillemathias/ppa/ubuntu jaunty main
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ jaunty-proposed restricted main multiverse universe
deb-src http://ppa.launchpad.net/bmillemathias/ppa/ubuntu jaunty main
deb http://www.pvv.ntnu.no/~knuta/xmms/jaunty ./
deb-src http://www.pvv.ntnu.no/~knuta/xmms/jaunty ./
a provest aktualizace
2) Provest "apt-get update"
3) Naistalovat bluemon (ten z neofiko zdroje)
4) Nainstalovat pulseaudio (nejnovejsi z neofiko zdroje). Dulezity balik je pulseaudio-bluetooth
5) Reboot
6) Sparovat sluchatka a nasledne pripojit sluzbu A2DP (dela se to pres bluemon)
7) V pulseaudio ve vystupnich zarizenich si zaskrtnout sluchatka jako default device (screenshoty jsou v diskusi viz link)
8) Prepnout zvukovy system v ubuntu na pulse (System - Volby - Zvuk)
9) Melo by to jet. Me to teda jelo korektne az po dalsi resetu.
Snad jsem na nic nezapomnel. Drzim palce.
Tiskni
Sdílej: