Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dobrý den,
začal jsem v linuxu Debian 502a I386 konfigurovat server pro webhosting. Nikdy předtím jsem v linuxu nedělal, ale sehnal jsem si nějaké knížky takže by se to nějak snad dalo nastavit. Setkávám se však s některýma problémama. Možná pro Vás základní, pro mě však nyní docela neřešitelné.
Potřeboval bych tedy poradit.
Nastavím iptables, ale po restartu vše zmizí. Musí se to tedy zapsat do zaváděcího souboru? A jak? Nikdy se mi nepodařilo najít jak to zapsat.
Děkuji mnohokrát, postupně asi budou otázky narůstat, ale zatím by mi stačilo asi odpovědět na tuto.
K uložení a nahrání konfigurace slouží příkazy iptables-save
a iptables-restore
. Stačí tedy vytvořit patřičná pravidla pro iptables a poté je uložit, např:
iptables-save > /etc/iptables
toto vygeneruje soubor, který se uloží jako /etc/iptables a bude obsahovat aktuální konfiguraci.
Pro obnovení konfigurace poté stačí přidat obnovení konfigurace po startu interfacu do /etc/network/interfaces
, například takto:
auto eth0 iface eth0 inet dhcp post-up iptables-restore < /etc/iptables
Toť vše, po startu systému by se měla obnovit předchozí konfigurace.
No vidím, že přeci jen bych si to po sobě měl občas přečíst. Snad to pochopíte.
Tak nevím. To první, tedy iptables-save > /etc/iptables se mi bez problémů povedlo, ale ten zbytek, tedy to obnovení konfigurace asi nevím jak udělat. Můžete mi to prosím napsat jak pro naprostého amatéra?
Mnohokrát díky.
Je potřeba, aby jste si otevřel soubor /etc/network/interfaces
. Zde budete mít podobné řádky jako jsem uvedl výše. Bude zde potřeba přidat řádku:
post-up iptables-restore < /etc/iptables
Ta je v podstatě to nejdůležitější co vás zajímá. Prostě při spuštění síťové karty provede příkaz:
iptables-restore < /etc/iptables
Ten pak obnoví (provede restore) nastavení iptables ze souboru /etc/iptables, který jste si předtím uložil (savenul).
Tiskni
Sdílej: