abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Humor

    Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 8
    včera 14:33 | Nová verze

    Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:22 | Zajímavý projekt

    Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    včera 13:55 | Zajímavý software

    PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 05:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byla nalezena vážná bezpečnostní chyba v telnetd z balíčku GNU InetUtils. Týká se verzí GNU InetUtils od 1.9.3 z 12. května 2015 až po aktuální 2.7 z 14. prosince 2025. Útočník může obejít autentizaci a získat root přístup, jelikož telnetd nekontroluje předaný obsah proměnné prostředí USER a pokud obsahuje "-f root"…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.1. 17:22 | Komunita

    Stanislav Aleksandrov předložil patch rozšiřující KWin (KDE Plasma) na 3D virtuální desktopové prostředí (videoukázka v mp4).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.1. 05:55 | IT novinky

    Digg (Wikipedie), "místo, kde můžete sdílet a objevovat to nejlepší z internetu – a nejen to", je zpět. Ve veřejné betě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.1. 01:44 | Komunita

    Po .deb balíčcích Mozilla nově poskytuje také .rpm balíčky Firefoxu Nightly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    20.1. 00:33 | IT novinky

    Vývojové prostředí IntelliJ IDEA slaví 25. narozeniny (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (5%)
     (0%)
     (10%)
     (21%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (37%)
    Celkem 562 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 20.1. 17:04
    Rozcestník

    Dotaz: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0

    24.9.2009 22:40 dusan456 | skóre: 12 | Poprad
    Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    Přečteno: 902×

    Zdravim,

    potrebujem urobit upgrade PHP 5 >= 5.3.0, teraz tam mam 5.2.0-8.

    Dal som #aptitude dist-upgrade

    ale PHP tam nebolo v tych balikoch, ktore by sa upgradovali.

    Neviete mi prosim niekto poradit, ako PHP upgradovat?

    Taktiez by som chcel ale, aby sa upgradovalo len PHP a nic ine pre istotu.

    Dakujem za info


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    25.9.2009 01:02 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    Balíček pro PHP 5.3 je teprv ve větvi experimental, máš několik možností jak jej získat, nejsnaží by sice bylo chvíli počkat, ale je tu i možnost stáhnout si jej z packages.debian.org a pomocí dpkg nainstalovat, popřípadě stáhnout si jej ze stránek php.net a skompilovat.
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    25.9.2009 01:03 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    Ještě dodám, že je tu velká pravděpodobnost, že tam bude hodně nesplněných závislostí a instalace bude dosti problémová.
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    25.9.2009 01:17 dusan456 | skóre: 12 | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0

    Tak to potom radsej pockam.

    A ak nechcem, aby sa upgradovali aj ine baliky, len PHP, ako to mam vyriesit pomocou aptitude dist-upgrade?

    Řešení 1× (skunerq)
    25.9.2009 01:38 volvox | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    To ale budete čekat hodně dlouho ;), protože do oldstable (aka Etch) a současného stable (aka Lenny) se PHP 5.3.0 nedostane nikdy. V těchto větvích se balíčky na nové verze už neaktualizují, pouze se aplikují bezpečnostní záplaty. A než se dostane PHP 5.3.0 do testing (aka Squeeze), tak to potrvá tipuju tak půl roku.
    25.9.2009 01:23 volvox | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    Pokud to jde, tak si to rozmyslete a nedělejte to - takto jednoduše to nepůjde. V zásadě máte na výběr ze dvou možností - použít balíček z jiné větve Debianu nebo zkompilovat PHP ze zdrojových kódů.
    1. Balíček z jiné větve

      Je třeba si nejdříve uvědomit, že Debian používá pro správu balíčků komplexní systém závislostí, který na jednu stranu poskytuje vysokou míru stability, bezpečnosti a celkově usnadňuje správu systému, na druhou stranu mimo jiné komplikuje přenášení balíčků mezi jednotlivými větvi, protože různé verze SW mají v jednotlivých větvích odlišné závislosti.

      Když se podíváte na http://packages.debian.org/search?keywords=php5, zjistíte, že verze PHP 5.3.0 je zatím pouze v experimental větvi (i když po třech měsících od vydání bych jí čekal alespoň v unstable). V případě, že by byl balíček v testing, zkusil bych štěstí ještě na Debian Backports, což není váš případ.

      Vzhledem k tomu, že použitím balíčku z experimental byste přeskočil čtyři předcházející vývojové větve, to nepovažuji za reálné - než byste se vymotal se závislostí, zjistil byste, že jste musel upgradovat polovinu systému a to už je snad snazší celý systém přeinstalovat. Každopádně to můžete zkusit, cesta zpět ale bude nelehká ;).

      Pokud by byl balíček ve stable (příp. v backports) nebo alespoň v testing, doporučil bych vám cestu pomocí Apt Pinning, v tomto případě bych zvolil instalaci balíčku pomocí dpkg a ruční řešení závislostí, v odůvodněných případech s volbou --ignore-depends.
    2. Kompilace se zdrojových kódů

      Myslím, že není co rozebírat, snad jen to, že ke kompilaci budete potřebovat doinstalovat *-dev balíčky, které bude PHP vyžadovat a také to, že i zde můžete narazit na závislosti samotného PHP (viz INSTALL soubor ve zdrojácích PHP), ale řekl bych, že se toho nemusíte obávat.
    V obou naznačených způsobech ale přijdete o automatické aktualizace, ale tipl bych si, že vás to asi trápit nebude (jinak byste už dávno měl instalovanou verzi 5.2.0+dfsg-8+etch15) ;)

    Na vašem místě bych se rozhodoval podle toho, jak moc důležitý je ten server a podle toho by se odvíjela i moje chuť experimentovat. Z vašeho dotazu je zřejmé, že se vám nechce na systém vůbec šahat, takže bych doporučil tu kompilaci.

    25.9.2009 08:04 dusan456 | skóre: 12 | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0

    Asi to necham na povodnej verzii, chcel som to len kvoli funkcii array_replace, ale zaobidem sa aj bez nej.

    Konkretne mam php verziu 5.2.0-8+etch15 a aktualizacie mi funguju bez problemov, chcel som len 5.3>.

    Dakujem za info.

     

    25.9.2009 08:52 volvox | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian Etch, upgrade PHP 5 >= 5.3.0
    Jasně, viz první komentář na http://cz2.php.net/manual/en/function.array-replace.php a máte problém vyřešený za minutu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.