Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim, která přidává podporu nového způsobu synchronizace informací o přečtení zpráv (XEP-0490: Message Displayed Synchronization jako nástupce XEP-0333: Displayed Markers), dále centrální stránku pro přehled všech aktivit (Activity feed) nebo vylepšení přepínání mezi více účty. Přehled dalších změn je k dispozici na oficiálních stránkách.
Zdravím všechny,
netušíte někdo, jak pozdržet email ve frontě postfixu podle obsahu jeho hlavičky? Konkrétně mi jde o to, aby po průchodu emailu spamassassinem došlo ke kontrole hlaviček a pokud bude mít email určité score, pozdrží se ve frontě dokud někdo nerozhodne o jeho dalším zpracování. Vhodnější alternativou by bylo email z fronty vyjmout a někam uložit a pak jej nějakým způsobem vrátit, aby se doručil.
Teď trochu k mé konfiguraci - jedu na Debianu Lenny, kde jako smtpd běží Postfix a jako imapd Dovecot, který je zároveň LDA. Pro filtrování používám Sieve.
smtp inet n - - - - smtpd
-o content_filter=spamassassin
dovecot unix - n n - - pipe
flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/deliver
-f ${sender} -d ${user}@${nexthop} -a ${recipient}
spamassassin unix - n n - - pipe
user=spamd argv=/usr/bin/spamc -f -e
/usr/sbin/sendmail -oi -f ${sender} ${recipient}
Řešení dotazu:
Nedalo mi to a amavis-new vyzkoušel, bohužel mě dost zklamal. Podivná konfigurace by se přežít dala, ještě zvláštnější zprovoznění razor2, ale co teprve defaultní blokování xls, doc a jím podobných souborů. Poslední kapkou bylo tiché umisťování emailů se "špatným" headerem do karantény. Radši si jednotlivé komponenty jako je antivir a antispam s nějakými pravidly navíc nakonfiguruji sám.
Tiskni
Sdílej: