Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Zdravím všechny,
netušíte někdo, jak pozdržet email ve frontě postfixu podle obsahu jeho hlavičky? Konkrétně mi jde o to, aby po průchodu emailu spamassassinem došlo ke kontrole hlaviček a pokud bude mít email určité score, pozdrží se ve frontě dokud někdo nerozhodne o jeho dalším zpracování. Vhodnější alternativou by bylo email z fronty vyjmout a někam uložit a pak jej nějakým způsobem vrátit, aby se doručil.
Teď trochu k mé konfiguraci - jedu na Debianu Lenny, kde jako smtpd běží Postfix a jako imapd Dovecot, který je zároveň LDA. Pro filtrování používám Sieve.
smtp inet n - - - - smtpd
-o content_filter=spamassassin
dovecot unix - n n - - pipe
flags=DRhu user=vmail:vmail argv=/usr/lib/dovecot/deliver
-f ${sender} -d ${user}@${nexthop} -a ${recipient}
spamassassin unix - n n - - pipe
user=spamd argv=/usr/bin/spamc -f -e
/usr/sbin/sendmail -oi -f ${sender} ${recipient}
Řešení dotazu:
Nedalo mi to a amavis-new vyzkoušel, bohužel mě dost zklamal. Podivná konfigurace by se přežít dala, ještě zvláštnější zprovoznění razor2, ale co teprve defaultní blokování xls, doc a jím podobných souborů. Poslední kapkou bylo tiché umisťování emailů se "špatným" headerem do karantény. Radši si jednotlivé komponenty jako je antivir a antispam s nějakými pravidly navíc nakonfiguruji sám.
Tiskni
Sdílej: