V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Zdravím,
Protože courier očekává (pokud to dobře chápu) SSL certifikát a klíč v jednom, což není standardní a já jsem si udělal vlastní certifikační autoritu a certifikát a klíč mám zvláště, podepsané mou CA, Aby klienti jako třeba Outlook, neustále při novém spuštění nepožadovali potvrzení certifikátu, který je podepsán sám sebou.
Zná někdo nějaký fígl, skript, nebo cokoli, jak donutit courier zpracovat jak klíč, tak certifikát zvlášť, nebo jiné řešení, které ale není mít podepsaný certifikát sám sebou?
Předem moc díky.
Žere PEM a pem jsou, to je standardní u openssl
A to zřetězení provedu jak?
proste vytvorite subor, do ktoreho najprv catnete kluc a nasledne certifikat. nejedna sa o nic insie ako o to, ze oba "objekty" budu v jendom subore. takyto subor ma potom vacsinou koncovku *.pem.
A to potvrdenie certifikatu pri kazdom spusteni mail clienta je problem sam o sebe a nesuvisi to s formatom certifkatu na serverovej strane. Problem je v pouziti vlastnej certifikacnej autority, ktoru klientsky system nepozna. Vyriesite no nainstalovanim CA certifikatu (do trusted root certificate authorities) na klientsky PC.
To vím, postfix mi takhle běhá v pohodě, jen ten courier je trochu zvláštní tím, že chce oboje najednou narozdíl od toho postfixu, kde je to zvlášť.
Tiskni
Sdílej: