Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahoj všem,
mám v source.list repozitáře na nejnovější KDE, to jest na
deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-ppa/backports/ubuntu jaunty main
včera večer mi přišla aktualizace, ale po jejím nainstalování a restartu počítače mi bohužel naběhne okýnko že ubuntu běží v režimu minimální grafiky a co s tím chci dělat. Bohuž vrácení se ke starému x.org, ani vygenerování nového nepomohlo a tak jsem se rozhodl že je to stejnak asi jenom těmi neoficiálními balíčky a že když zakomentím v source.list příslušné řádky a pak dám sudo aptitude update a pak sudo aptitude upgrade tak že se to vrátí ke sterším funkčním verzím. Bohužel se tak nestalo. Nevíte někdo prosím jak vynutit downgrade balíčků?
Díky moc,
Petr MAŠÁT
Provést downgrade nijak jednoduše nejde. Co máš za grafiku? Neni to náhodou nvidia? Problém je asi ten, že se ti zaktualizovalo jádro a tam se to pohádalo. To se často děje mě.
Mám grafickou kartu Intel GMA 950. Celkově to běží na notebooku Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205. Verze kubuntu je 9.04.
Jádra tam mám několik (díky problémům intel a ubuntu 9.04 jsem tam postupně vždy instaloval nové a tak nějak nemazal ty staré). Zkoušel jsem 2.6.28, 2.6.29, 2.6.30 a 2.6.31 a ani u jednoho se to nerozběhlo správně.
Už se asi i blížím k důvodu. V logách jsem nalezl:
(EE) intel(0): No kernel modesetting driver detected.
(II) UnloadModule: "intel"
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.
Fatal server error:
no screens found
A máš v Xorg driver "intel" to by mohl být ten problém. A nebo bych zkusil zkompilovat ten driver. třeba 2.7.0 nebo už i 2.8.0
Tak to vypadá, že je ten driver rozbitej. Zkus teda zkompilovat pro nějakej kernel ten driver. Pak by to mohlo běhat. Mám tu grafiku taky na jednom PC a je to boj
Tiskni
Sdílej: